sreda 27.01.2016.
15:49

Crvena zvezda u velikom stilu okončala pripreme u Sloveniji!

crvenazvezdafk.com

Tri Zvezdine utakmice na pripremama u Sloveniji, tri pobede i čak 17 postignutih golova!

Podsetimo, počelo je pobedom nad Ankaranom od 3:0, usledila je nešto zanimljivija borba sa Koprom (4:3), da bi danas Zvezda deklasirala nižerazrednu Zarju sa čak 10:2
!

Trener Miodrag Božović je na teren poslao sledeću postavu:

Supić, Petković, Vukašin Jovanović, Pavićević, Luković, Ibanjez, Donald, Grujić, Plavšić, Srnić i Vijera.

Zvezda je dominirala bukvalno od samog početka meča, praktično su se igrale ''viktorije'', pa su se ređale prilike i golovi Zvezdinih fudbalera.

Prvu je u četvrtom minutu propustio Vijera, da bi dva minuta kasnije svoj udarac oprobao i Marko Grujić.

Ubrzo se Grujić upisao i u strelce, udarcem glavom posle kornera i tim golom je počela Zvezdina kanonada u današnjem meču.

Imao je Grujić još dva pokušaja, pogotovo onaj u 15. minutu, kada je šutirao sa tridesetak metara, ali je prečka spasila rivala.

Ubrzo je Srnić duplirao prednost, da bi u 24. minutu Ugo Vijera povisio na 3:0.

Na isteku prvih pola sata igre, još dva gola Zvezde za dva minuta - prvo Plavšić, pa onda i Vijera još jednom, za 5:0, a šesti gol delo je Srnića u 38. minutu - 6:0 posle prvog poluvremena.

U nastavku se 10 minuta čekalo na sledeći gol, ali ovoga puta u mreži crveno-belih, strelac je bio Marcini - 6:1.

Ipak, ubrzo je usledio odgovor Zvezde, igrao se 60. minut, kada je Ugo Vijera upisao svoj het-trik za vođstvo od 7:1!

Potom je trener Božović izvršio nekoliko izmena, a priliku da zaigraju su na najbolji način iskoristili Nikola Jovanović i iskusni Predrag Sikimić.

Najpre je Tarable u 72. minutu postigao drugi gol za Zarju, da bi šest minuta kasnije, pomenuti Sikimić povisio na 8:2.

Dva minuta kasnije, Jovanović je postigao deveti, a u 82. minutu Sikimić je još jednom savladao protivničkog golmana za konačnih 10:2!

Mogla je pobeda Zvezde da bude još ubedljivija, Luka Jović je u drugom poluvremenu propustio nekoliko prilika, a i Sikimić je umalo stigao do het-trika, ali ga je prečka u tome sprečila.