Zvezdina tri laka komada! Bačka još i dobro prošla!

subota 25.02.2017.
14:51

U prvoj utakmici 23. kola Superlige, Crvena zvezda je lako i ubedljivo savladala Bačku u Bačkoj Palanci i tako napravila sjajanj uvod u predstojeći ''večiti derbi''.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

S obzirom na ono što smo videli na terenu stadiona ''Slavko Maletin Vava'', utisak je da je Bačka danas dobro prošla sa konačnih 0:3 u duelu protiv aktuelnog šampiona i lidera na tabeli, ekipe Crvene zvezde.

Tim Miodraga Božovića je već posle pet minuta igre uspeo da povede.

Gabonac Gelor Kanga je majstorski proigrao novajliju Boaćija u kaznenom prostoru Bačke, a ovaj bez problema završio akciju i tako upisao svoj golgeterski prvenac u Superligi - 0:1.

Mogao je Ričmond Boaći da stigne do het-trika već u prvih 20 minuta, ali je nedugo posle vodećeg gola propustio i dve stopostotne prilike.

Najpre u 12. minutu nije iskoristio asistenciju Mičela Donalda, a šest minuta kasnije ni centaršut Marka Petkovića. Oba puta je iz neposredne blizine poslao loptu pored desne stative gola domaćih.

Ređala je Zvezda tokom prvog poluvremena priliku za prilikom. Ni Damijan Le Talek nije uspeo da u situaciji jedan na jedan savlada golmana Bačke Konovalova, baš kao ni Dušan Anđelković, a ni Petković sa desne strane nije bio precizan.

Ipak, u 37. minutu je ponovo proradio tandem Kanga - Boaći i prednost Crvene zvezde je konačno duplirana. Gabonac ponovo u ulozi asistenta, a Zvezdin novajlija postiže još jedan gol za 0:2 na semaforu.

Boaćijevi golovi OVDE.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a posle samo šest minuta igre u nastavku, Damijan Le Talek je iznudio jedanaesterac, uz drugi žuti karton defanzivca domaćih Marka Klisure.

Bačka je tako ostala sa igračem manje na terenu, ali Mičel Donald nije bio precizan sa bele tačke. Njegov udarac je zaustavila stativa, pa je tako prokockana još jedna velika prilika za Zvezdu.

Novi veliki problem za ekipu Zorana Govedarice usledio je u 63. minutu, kada je Macanović oborio Plavšića i baš kao i Klisura, zaradio drugi žuti karton.

Naravno, do kraja smo gledali ''viktorije'' na polovini domaćina, Zvezda je vršila pritisak, a u 82. minutu Nenad Milijaš je iz slobodno udarca opasno pripretio, kada je Ivan Konovalov još jednom odlično intervenisao.

Na isteku 90. minuta videli smo i prvu veliku priliku za Bačku, kada je Luka Luković probio po desnoj strani, šutirao po zemlji, ali je Manojlović zaustavio taj udarac.

Činilo se ta je to sve u današnjem meču, a onda u nadoknadi vremena, majstorija talentovanog Luke Adžića za konačnih 0:3.