Zvezdin junak priznao: ''Nedostajalo mi je samopouzdanja!''

nedelja 20.11.2016.
13:02
Izvor: Sportske.net, crvenazvezdafk.com

Crvena zvezda juče je prebrodila još jedno teško gostovanje i zadržala ubeljivu prednost na čelu tabele.

Beta/SašaĐorđević/Ev

Rival aktuelnom šampionu bila je odlična ekipa Napretka, Zvezda je trijumfovala minimalnim rezultatom, 1:0, a gol vredan tri osvojena boda postigao je Kostarikanac Džon Ruiz.

On je odlično šutirao sa dvadesetak metara, nadmudrio je i svoje čuvare i golmana Petrovića, a posle meča je priznao da na početku nije bio baš najraspoloženiji. Ni on, ali ni ostatak ekipe.

Uostalom, Zvezda već po pravilu igra bolje u drugom poluvremenu, kada sve češće rešava utakmice u svoju korist.

''Cela ekipa izgledala je mnogo bolje u drugom poluvremenu. Lično sam se takođe bolje osećao u drugih 45 minuta. Moram da priznam da mi je na početku utakmice nedostajalo samopouzdanja, ali kako je vreme odmicalo sve je došlo na svoje mesto.

Usledio je i pogodak, dobro sam se snašao u šesnaestercu i nakon toga smo svi bili rasterećeniji. Naravno da sam presrećan zbog gola, ali još više što smo kao ekipa pokazali dobru igru i osvojili tri boda. Najbitnije je da nastavimo sa pobedama i da ovaj deo šampionata završimo na prvom mestu''
, izjavio je Ruiz.

On je takođe pohvalio i rivala, istakao da Napredak ima veoma dobru ekipu, koja je i protiv Zvezde pokazala kvalitet.

''Ipak, mi smo bili borbeniji, više smo želeli pobedu i na kraju smo uspeli da osvojimo tri boda'',