nedelja 30.07.2017.
20:54

Crveno-beli nastavili pobedničku seriju, imaju maksimalnih šest bodova i u dobro raspoloženju idu u Prag.

Sportske/Pavle Knežević

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Rada u gostima rezultatom 2:0 (1:0) u poslednjem meču drugog kola Superlige Srbije.

Strelac vodećeg gola na meču bio je Le Talek na asistenciju Adžića u 38. minutu, dok je konačnih 2:0  postavio Pešić u nadoknadi vremena, pa crveno-beli sada kao i Partizan, Vojvodina i Spartak ima maksimalnih šest bodova.

Crveno-beli su preuzeli inicijativu od prvog minuta, ali su teško dolazili do pravih prilika.

Prvi sporni detalj i uzbudljiva situacija dogodila se sredinom prvog poluvremena, kada su domaći tražili penal od glavnog sudije.

Posle akcije po desnoj strani, Anđelković je uklizao ispred Lukića, koji je pokušao da iskoristi klizaći start da padne, ali je glavni sudija odmahnuo rukom.

U 38. minutu, Zvezda je posle prve prave prilike došla do vođstva. Luka Adžić je izveo korner, a Le Talek na drugoj stativi sačekao loptu i glavom lobovao golmana za 1:0.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević na poluvremenu je morao da zameni Filipa Stojkovića zbog povrede, a zamenio ga je Gobeljić.

Drugo poluvreme bilo je znatno uzbudljivije, domaći su bili konkretniji i posle nekoliko minuta su u istom napadu pogodili stativu i prečku.

U 54. minutu posle kontre, Vico je iskosa sa desne strane izašao na Borjana, ali je golman Zvezde odlično zatvorio ugao i odbio loptu u korner.

Posle udarca iz ugla, Vujačić je sa nekih 10 metara pogodio prečku, a lopta se odbila u gol aut.

Zvezda je zaigrala nešto bolje kada je u igru ušao Kanga umesto Milijaša u 62. minutu.

Upravo je Kanga spojio Pešića sa golom, ali je napadač Crvene zvezde šutirao za malo pored gola.

Milojević je u 75. minutu napravio i treću izmenu, pošto je Radonjić zamenio i danas odličnog Adžića koji je pokupio simpatije Delija posle nove asistencije.

Još jedna sporna situacija viđena je pet minuta pre kraja kada je ponovo Anđelković mogao da zgreši penal, ovaj put je rukom igrao u svom šesnaestercu, ali je sudija procenio da to nije bilo za najstrožu kaznu.

U nadoknadi vremena, Pešić je iskoristio centaršut Anđelkovića i glavom postavio konačnih 0:2.