Zvezda posle preokreta do nove pobede, Poletanović probio led!

sreda 29.06.2016.
19:15

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su u sredu prvu kontrolnu utakmicu u sklopu centralnog dela priprema za novu sezonu i upisali još jednu pobedu.

crvenazvezdafk.com

Nakon ubedljivih pobeda ostvarenih protiv Hajduka iz Beške i Borca iz Starčeva, fudbaleri Crvene zvezde upisali su još jedan trijumf u sklopu priprema za novu sezonu.

Šampion Srbije u sredu je odigrao prvu kontrolnu utakmicu od dolaska u Sloveniju, a protivnik je bila Zorja, četvrtoplasirani tim ukrajinske Premijer lige.

Crvena zvezda je slavila rezultatom 3:1 (1:1) a ponovo je jedan od novajlija imao priliku da se upiše u strelce. Nakon Tomasa Fibela i Andrije Lukovića danas je pogodio i Marko Poletanović.

Crvena zvezda: Kahriman - Cvetković, Fibel, Luković, Ibanjez - Le Talek, Donald - An. Luković, Srnić, Katai - Hugo Vieira;

Od 66. minuta zaigrali su: Supić - Petković, Rendulić, Mičel, Ristić - Poletanović, Babunski - Avramovski, Jovović, Plavšić - Sikimić.

Ukrajinski sastav bolje je ušao u utakmicu, poveo već u 4. minutu golom Paola i sve do tridesetog minuta Zorja je kontrolisala dešavanja na terenu i bila konkretnija pred protivničkim golom.

Zvezda je u poslednjih 15 minuta prvog poluvremena imala nekoliko opasnih akcija ali su izostali udarci koji bi ugrozili protivnički gol, a onda je dva minuta pre odlaska na odmor Aleksandar Katai glavom smestio loptu u mrežu posle kornera koji je izveo Luis Ibanjez.

Na početku drugog poluvremena nije bilo promena u sastavu Crvene zvezda, ali je Miodrag Božović od 66. minuta promenio kompletan tim, s tim što je golman Nemanja Supić na teren ušao u 70. minutu.

Vođstvo crveno-belima doneo je Predrag Sikimić u 76. minutu iz penala koji je iznudio Vladimir Jovović.

Dva minuta kasnije sevnula je bomba Marka Poletanovića sa oko 25 metara pa bivši kapiten Vojvodine postavlja konačnih 3:1!

Četiri minuta pre kraja Nemanja Supić je imao odličnu intervenciju usled čega je ostalo 3:1 za šampiona Srbije koji tako uspešno završava prvu proveru u Sloveniji.