19:52

Rekord je oboren, Zvezdinoj seriji pobeda kraj se i ne nazire!

Beta/BranislavBožić/Ev

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su svoju totalnu dominaciju ove sezone u domaćem šampionatu.

Crveno-beli su večeras pred svojim navijačima na ''Marakani'' deklasirali potpuno nemoćni Radnik iz Surdulice rezultatom 5:0.

Ekipa Miodraga Božovića, koji je večeras sedeo na klupi svog tima i pored izrečene suspenzije od strane Disciplinske komisije FSS, dominirala je čitavim tokom utakmice, a pobeda je mogla da bude i još ubedljivija.

Na vodeći gol se čekalo 25 minuta. Toliko su gosti iz Surdulice odolevali, a onda je Marko Grujić krenuo u prodor, asistirao Donaldu, a ovaj produžio za Vijeru, koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu - 1:0.

Samo devet minuta kasnije, isti igrač je duplirao prednost crveno-belih, ovoga puta posle velikog kiksa Ćuluma ispred svog kaznenog prostora i iskosa sa leve strane još jednom savladao Grujičića - 2:0.

Vijera je ovim golom pretekao na vrhu liste strelaca Aleksandra Kataija, koji je propustio nekoliko prilika do 57. minuta, kada je konačno našao put do mreže. Omaleni Srđan Plavšić ga je proigrao, a Katai pogodio i golom obeležio povratak na teren posle povrede.

Ipak, do kraja utakmice Vijera je uspeo da ga opet prestigne na vrhu liste strelaca, i to na njegovu asistenciju u 82. minutu - 4:0. Het-trik napadača Zvezde koji je u 85. minutu ovacijama ispraćen sa terena, kada ga je zamenio Sikimić. Mogao je Vijera i do još jednog gola na ovoj utakmici, ali je u 67. minutu umesto prazme meže pogodio stativu sa nekih 14 metara, iskosa sa leve strane.

Ni to nije bilo sve od Zvezde večeras, u 89. minutu Plavšić upisuje novu asistenciju, a Slavoljub Srnić stavlja tačku - 5:0!

Golove možete da vidite OVDE.

Ono što je još obeležilo večerašnju utakmicu jeste i velika bakljada koju su priredili navijači Crvene zvezde na čak tri tribine našeg najvećeg stadiona, a tu atmosferu možete da vidite OVDE.