Zvezda opet pobedila, a on je konačno zablistao punim sjajem!

petak 08.07.2016.
19:48

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novi trijumf na pripremama u Sloveniji, u generalnoj probi pred start u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Beta/BranislavBožić/Ds

Ekipa Miodraga ''Grofa'' Božovića zabeležila je još jedan trijumf na aktuelnim pripremama u Termama Čatež, ovoga puta protiv ekipe Radomlja.

Zvezda je slavila rezultatom 3:1, a glavna uloga u današnjem meču pripala je makedonskom internacionalcu Davidu Babunskom, koji je u redove crveno-belih zimus stigao iz Barselone.

On je danas bio dvostruki strelac za Zvezdu, uz još jednu asistenciju.

Crveno-beli su nastupili u kombinovanom sastavu, bez većine standardnih prvotimaca, a ukazanu šansu je na najbolji način iskoristio makedonski vezista.

Na vodeći gol Zvezde čekalo se 19 minuta, a onda je jedan od protivničkih fudbalera igrao rukom u svom kaznenom prostoru, posle čega je Babunski bio precizan sa bele tačke - 1:0.

Mogli su Slovenci do izjednačenja devet minuta kasnije, kada je stativa spasila crveno-bele, a onda i u 34. minutu, kada nisu iskoristili situaciju jedan na jedan sa Zvezdinim golmanom Vićićem.

Zvezda je to umela da kazni, i to u samom finišu prvog poluvremena, kada je posle kornera Babunskog, pogodio Račić za vođstvo od 2:0.

Početkom drugog poluvremena, Zvezda je bila bolji rival, stvorila je i još par prilika, ali Slovenci ipak stižu do gola u 63. minutu, kada je Barukčić posle kornera zatresao Zvezdinu mrežu.

Kratko je trajala radost fudbalera Radomlja, pošto je samo dva minuta kasnije, David Babunski posle solo prodora pogodio za 3:1 i rešio pitanje pobednika.

Do kraja je bilo još par prilika na obe strane, ali se rezultat više nije menjao.

Crvena zvezda
je današnji meč započela u sledećem sastavu: Vićić (Stanković), Parker, Mičel, Račić, Milošević, An. Luković, Babunski, Ruiz (Anđelković), Ilić, Joveljić i Vučićević.