nedelja 17.09.2017.
18:53

Crveno-beli upisali novi trijumf u Superligi i učvrstili se na vodećoj poziciji.

Sportske.net/Filip Mitrović

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu, sedmu pobedu u Superligi ove sezone, pošto su danas u meču desetog kola savladali domaći Voždovac sa 2:0.

Posle ne baš zanimljivog uvodnog dela utakmice, Nenad Krstičić je ozbiljnije pripretio domaćima odličnim udarcem sa dvadesetak metara u 16. minutu. Šutirao je pod prečku, ali je golman Popović uspeo da zaustavi tu loptu.

Dva minuta kasnije, velika prilika za crveno-bele. Milić je centrirao u kazneni prostor, stvorila se velika gužva, Rodić je na kraju šutirao, ali nije bio precizan i domaći su se nekako odbranili.

Usledio je period zatišja, a onda u 38. minutu odličan udarac Kange, zamalo neprecizan, lopta je otišla pored stative gola domaćih.

Ipak, Zvezda je pojačala ritam, dva minuta kasnije iznudila slobodan udarac, koji je maestralno izveo Mičel Donald, još efektnije nego u Ivanjici prošlog vikenda.

Bio je to neodbranjih udarac u gornji desni ugao, lopta je okrznula prečku i ušla u mrežu, a golman Voždovca Zoran Popović je paradom samo ulepšao ovaj gol - 0:1.

Sam početak drugog poluvremena obeležio je kiks golmana Crvene zvezde Damira Kahrimana, koji je  sporo reagovao posle jedne povratne lopte Mičena Donalda. Ješić je to umalo kaznio, ali je ipak zakasnio ''za delić sekunde''.

Ipak, ostatak meča ponovo je protekao u znaku Zvezdine konkretnije igre.

U 60. minutu Krstičić je najpre odlično izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, a posle odbijene lopte od strane golmana Popovića, usledila je nova akcija Krstičića i prilika za Le Taleka, koji je loptu poslao iznad prečke.

Osamnaest minuta kasnije, odlična saradnja Kange i Radonjića, koji je na kraju odlično šutirao iskosa sa leve strane, ali je pogodio spoljni deo mreže.

To je bila najava onoga što je usledilo u 90. minutu. Ovoga puta Radonjić asistent, a Kanga realizator akcije kojom je Zvezda potvrdila pobedu nad Voždovcem - 0:2!