Zvezda nadigrala Vojvodinu i vratila se na vrh tabele!

nedelja 25.09.2016.
20:59

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom stadionu ''Rajko Mitić'' ekipu Vojvodine rezultatom 4:1 (1:1) i preuzeli od Novosađana prvo mesto na tabeli.

Beta/BranislavBožić/Ds

Strelci za Vojvodinu bili su Ruiz u 10, Donald u 58, Plavšić u 63. i Srnić u 90. minutu, dok je jedini pogodak za Novosađane postigao Malbašić u 43. minutu. Sve golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Domaći nisu mogli da požele bolji start meča, pošto je već u desetom minutu Džon Ruiz pogodio za vođstvo Crvene zvezde.

On je prihvatio loptu između veznog reda i odbrane Vojvodine i sa nekih 25 metara snažnim i preciznim šutem pogodio donji desni ugao nemoćnog Kordića.

U 20. minutu, domaći su imali veliku šansu da povećaju svoju prednost, Vijeira je izašao sam na golmana, ali je Kordić pročitao njegovu nameru i zaustavio nedovoljno dobar udarac u prvi ugao.

Vojvodina se oslobodila početnog pritiska i u drugom delu prvog poluvremena, preuzela inicijativu i stvorila nekoliko šansi. U 40. minutu, Trujić se driblingom sjajno oslobodio svog čuvara na levoj strani i odigrao povratni pas u sredinu, gde je Meleg šutirao sa oko 10 metara, ali preko gola.

U finišu prvog poluvremena, viđena je i jedna sporna situacija, kada su Novosađani tražili najstrožu kaznu. Paločević je odlično uposlio Malbašića koji je umakao Marku Petkoviću i izašao sam na golmana Manojlovića, ali je posle kontakta sa desnim bekom Zvezde pao, međutim sudija je procenio da nije bilo prekršaja za najstrožu kaznu.

Ipak, u 43. minutu, Vojvodina je došla do izjednačenja, Malbašić se sjajno ubacio iza leđa odbrane Crvene zvezde i rutinski savladao Manojlovića.

Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo Crvenoj zvezdi koja je brzo došla do dva gola prednosti.

Posle jedne oduzete lopte na polovini Vojvodine, Donald je sa ivice šesnaesterca pogodio dalji ugao za 2:1.

U 63. minutu, Zvezda je povisila na 3:1, Ruiz je dobro prošao, jedan od fudbalera Vojvodine ga je izblokirao, potom je Donald šutirao, Kordić odbranio, a onda Plavšić natrčao na loptu i poslao je u mrežu.

Ta dva gola u potpunosti su poremetila igru Vojvodine, i Zvezda je do kraja mogla da dođe i do ubedljvije pobede, ali je Vijeira promašio tri velike šanse.

U 66. minutu, Ristić je sjajno prošao pored dvojice igrača Vojvodine, izašao sam ispred Kordića i šutirao, golman Voše je odbranio taj udarac, a potom je Vijeira natrčao na loptu, ali je sa osam-devet metara promašio čitav gol.

Portugalac je potom šutirao u noge golmana Kordića, da bi do kraja propustio još jednu šansu da zatrese mrežu.

Trener Nenad Lalatović pokušao je izmenama da probudi svoj tim, Filip Knežević i Lazar Zličić zamenili su Paločevića i Jovančića, a nešto kasnije je i Trifunović zamenio TRujića, ali promene rezultata nije bilo.

U 79. minutu, Zličić je imao dobru šansu posle centaršuta Lakićevića, ali je šutirao pored gola.

Konačnih 4:1 postavio je Srnić u nadoknadi vremena posle centaršuta Srđana Plavšića sa levog krila.

Crvena zvezda je sada ponovo lider na tabelisa 25 bodova, Vojvodina ima 23, a Partizan 20.