Zvezda na "krilima" Grujića do osme u nizu!

subota 26.09.2015.
19:56

Još jedna dobra partija Crvene zvezde, danas je ekipa Miodraga Božovića savladala Novi Pazar sa 2:0 (1:0).

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

U okviru 11. kola domaćeg šampionata Crvena zvezda je na stadionu "Rajko Mitić" savladala Novi Pazar, veoma neugodnog protivnika koji se branio čitavu utakmicu i svoju priliku čekao iz kontri.

Na kraju je golom Marka Grujića u prvom i Kataija u drugom Zvezda slavila sa 2:0.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković, Ibanjez, Donald, Grujić, Vered (Jović), Katai, Plavšić (Ristić), Vieira.

NOVI PAZAR: Zečević, Stevanović (Protić), Vuković, Trtovac, Kostić, Đalović, Pr. Pavlović, Vusljanin, Obrovac (Rušević), Aškovski (Radivojević), Damjanović.

Golove možete videti OVDE, celokupan tok meča OVDE.

U prvom poluvremenu većina napada Crvene zvezde išla je preko leve strane, odnosno preko Luisa Ibanjeza, možda i najboljeg igrača crveno-belih ove sezone. Ipak, igrači Novog Pazara su se organizovano branili, bez neke ambicije da napadnu gol Kahrimana.

Ipak, prvi su ozbiljnije pripretili. Bio je to napad po desnoj strani, Vusljanin je prošao, odlično centrirao, pronašao Damjanovića, fudbalera koji je ponikao u Zvezdi, ali je ovaj šutirao pravo u Kahrimana koji nije imao problema da zaustavi ovaj šut glavom.

Dosta nervoze su pokazali igrači oba tima, bilo je i žestokih faulova, žutih kartona, a dobre prilike nije bilo sve do samog kraja poluvremena.

Tada je tekla jedna akcija Crvene zvezde preko Ibanjeza po levoj strani, on je ubacio loptu u šesnaesterac, najviši u skoku je bio Marko Grujić koji udarcem glavom postiže gol vredan tri boda za Crvenu zvezdu!

Igrao se 3 minut nadoknade u prvom poluvremenu, pravi trenutak za Zvezdu da dođe do prednosti, najgori mogući za Pazar da dođe do zaostatka.

Drugo poluvreme dosta slično prvom, s tim što je Pazarcima trebalo malo vremena da se psihički vrate u duel i da i dalje budu u meču.

Imao je Ibanjez priliku na samom startu ovog dela igre da dokrajči Pazar, a najbolju priliku propustio je Katai.

Dobio je loptu od strane Vieire, obišao je Zečevića, šutirao ka praznom golu, ali je jedan od odbrambenih igrača Pazara uspeo da je skloni sa gol-linije, tako da je ostalo 1:0.

Pazarci su krenuli nešto ozbiljnije u drugom delu drugog poluvremena, Kahriman je imao malo posla pokupivši par lopti sa strane. Imao je Novi Pazar u 84. minutu veliku priliku preko Jovana Damjanovića, lopta je nakon centaršuta Protića došla do njega, a on je neometan šutirao pored gola, pogodio je spoljni deo mreže.

Sve dileme razrešio je Aleksandar Katai koji je u 89. minutu postigao drugi gol za Zvezdu nakon sjajne asistencije Marka Grujića. Zaobišao je Zečevića, plasirao loptu u mrežu bez većih problema za konačnih 2:0!

Dakle, nakon 11. kola Crvena zvezda ima 29 bodova, vezala je osmu pobedu, dok je Novi Pazar sada na 8. mestu sa 15 osvojenih bodova.