subota 22.10.2016.
16:53

Uzbudljiv meč na Gradskom stadionu u Subotici, Zvezda prekinula seriju pobeda!

Beta/SašaĐorđević/Ev

U jednom od derbija 13. kola Superlige, Spartak ŽK i Crvena zvezda su podelili bodove, završeno je rezultatom 1:1!

Bukvalno od samog početka smo gledali otvorenu utakmicu, a prvi su kontrolu na terenu uspostavili domaći fudbaleri.

I već posle dva i po minuta igre i prva velika prilika pred golom Zvezde, šutrao je Ivanović iskosa sa desne strane, golman gostiju Manojlović odbio loptu do Mudrinskog koji je izblokiran, baš kao i kapiten Spartaka Vladimir Torbica!

Tu situaciju možete da vidite OVDE.

Imali su i Mudrinski i Torbica još po jedan ozbiljan pokuišaj nešto kasnije, a onda je usledio period bolje igre Crvene zvezde.

Gosti su počeli da vrše sve veći pritisak pred golom Mirkovića, i to najčešće posle prekida. Tako smo videli velike prilike Rendulića posle kornera, pa Poletanovića, ''zujala'' je lopta oko prečke i stativa Spartakovog gola, ali crveno-beli nikako nisu uspevali da pogode metu.

Ipak, u 37. minutu njihova bolja igra konačno je donela rezultat. Slično kao protiv Čukaričkog pre nedelju dana, Dušan Anđelković je odlično probio po levoj strani terena, zatim centrirao ka Sikimiću, a ispred napadača Zvezde nespretno je reagovao Radovanović koji šalje loptu u sopstvenu mrežu - 0:1!

Taj pogodak možete da vidite OVDE, kao i reakcije Zvezdinih navijača posle prvog poluvremena.

I nastavak meča doneo je otvorenu igru, ali su ovoga puta domaći postajali sve opasniji. Mogao je, doduše, Džon Ruiz da reši sve dileme posle jednog odličnog proboja po levoj strani, ali umesto da asistira usamljenom Sikimiću, pokušao je sam da završi ovaj napad i pogodio je samo spoljni deo mreže.

I onda, sredinom drugog poluvremena, Zvezdina mreža se dva puta zatresla. Najpre je to učinio Ćalasan, ali pošto je prethodno izbio loptu iz ruku golmana Manojlovića, zbog čega je taj gol poništen, a Ćalasan dobio žuti karton.

Ali, samo minut kasnije, u 65. minutu, Spartak je uspeo da izjednači. Najpre su Subotičani posle jo jednog odličnog napada uspeli da iznude korner, da bi zatim Marko Petković postigao autogol u pokušaju da otkloni opasnost - 1:1!

Izjednačujući gol Spartaka, kao i pomenuti poništeni pogodak domaćeg tima pogledajte OVDE.

Naravno, trener Zvezde ubrzo je reagovao izmenama u svojoj ekipi, ušli su Ugo Vijera i Mihailo Ristić umesto Babunskog i Ruiza, ali gosti nisu uspevali da izvrše ozbiljniji pritisak pred golom Subotičana, a teren je postajao sve teži za igru.

Sve do 90. minuta, kada je Vijera konačno pripretio golmanu domaćih, ali je Mirković uspeo da uhvati tu loptu.

A onda, na scenu stupa sudija Bojan Nikolić - šest minuta nadoknade vremena! Na isteku četvrtog, Luković je iz slobodnog udarca odlično šutirao, ali je golman Mirković zakačio loptu i izbio u korner.

Imali su gosti potom još jedan udarac iz ugla, ali nisu ništa uspeli da urade i Spartak je zasluženo osvojio veliki bod protiv šampiona!