Zvezda iz Jagodine nosi sedmu u nizu!

petak 18.09.2015.
19:53

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su sedmu vezanu pobedu u domaćem šampionatu, pošto su u prvoj utakmici 10. kola Superlige Srbije savladali ekipu Jagodine golovima novajlija Srnića, Plavšića i Vieire.

BETA/BETAPHOTO/MLADJAN IVANOVIC/DR

Lider na tabeli domaće Superlige nastavio je svoju pobedonosnu seriju započetu 9. avgusta sedmim uzastopnim trijumfom koji je ostvaren na gostovanju ekipi Jagodine.

Crvena zvezda je u prvom susretu 10. kola domaćeg šampionata savladala Jagodinu sa 3:0 (2:0) i tako nastavila ugodnu tradiciju vezanu za gostovanja u gradu na Belici.

Golove možete pogledati OVDE!

Jagodina: Đ. Nikolić, Milinković, Gašić, Filipović (od 46' Deletić), Miladinović, Knežević (od 84' Jerković), Nedović (od 73' Kjereme), U. Nikolić, Savoković, Marić, Popović

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Ibanjez (od 64' Ristić), Pavićević (od 67' Luković), Jovanović, Grujić, Donald (od 72' Anđelković), Plavšić, Srnić, Vieira

Kompletan tok susreta OVDE!

Pitanje pobednika na prvoj utakmici 10. kola domaće Superlige između Jagodine i Crvene zvezde bilo je rešeno već posle pola časa igre i to ne samo zbog dva pogotka koje je postigao gostujući tim, već zbog činjenice da su "plavi" delovali kao nemi posmatrači onoga što se dešavalo na terenu.

Da će Crvena zvezda deveti uzastopni put od ulaska Jagodine u Superligu slaviti pod Đurđevim brdom moglo se zaključiti već posle prvih 45 minuta tokom kojih su crveno-beli postigli dva pogotka a Jagodina uputila samo jedan udarac van okvira gola koji je čuvao Damir Kahriman.

Vodeći pogodak za goste iz Beograda postigao je povratnik u redove Crvene zvezde Slavoljub Srnić u 7. minutu susreta i to posle prve prilike koju je tim Miodraga Božovića stvorio od početka meča.

Aleksandar Katai izbegao je ofsajd zamku i iskoristio precizan pas Marka Petkovića da uđe u kazneni prostor i loptu pošalje u peterac gde je Hugo Vieira propušta a Slavoljub Srnić šalje iza leđa Đorđa Nikolića.

Nakon vodećeg pogorka crveno-beli su nastavili da kontrolišu dešavanja na terenu ali se ništa interesantno nije dogodilo sve do 27. minuta kada Luis Ibanjez iz slobodnog udarca prebacuje prečku.

Svega dva minuta kasnije Aleksandar Katai šalje precizan pas po dijagonali za Srđana Plavšića koji beži svom čuvaru i oštrim udarcem u dalji ugao gola Đorđa Nikolića duplira prednost gostujuće ekipe.

Do odlaska na odmor crveno-beli su stvorili još dve prilike ali se zapravo radilo o individualnim akcijama Aleksandra Kataija i Huga Vieire koji su završeni udarcima pored gola.

Jagodina je svoju prvu priliku na utakmici stvorila tek u 44. minutu meča ako se pokušaj Uroša Nikolića može nazvati šansom pošto je lopta završila dobrih pet, šest metara od gola Damira Kahrimana.

Delije Jagodina

Već na startu drugog dela igre postalo je jasno da će crveno-beli spustiti tempo i pokušati da privedu posao kraju. Jagodina je iz nekoliko poluprilika pokušala da ugrozi gol gostiju ali Damir Kahriman ponovo nije imao mnogo posla jer su šutevi uglavnom bili neprecizni.

Za crveno-bele sve je išlo po planu do poslednjih petnaest minuta kada se najpre povredio Mičel Donald, a potom je Slaboljub Srnić zbog greške Damira Kahrimana morao da ruši protivničkog igrača pa je meč završio deset minuta pre kraja zbog druge javne opomene.

Crvena zvezda je četiri minuta pre isteka regularnog toka susreta stigla do trećeg gola preko Huga Vieire čime je trijumf bio potvrđen ali će za Miodraga Božovića ostati briga zbog povrede Donalda, bola koji je u nozi ponovo osetio Luis Ibanjez, ali i zbog crvenog kartona strelca prvog gola na utakmici.

Nakon deset odigranih utakmica Crvena zvezda vodi na tabeli sa 26 osvojenih bodova, sedam više u odnosu na Javor koji ima meč manje i čitavih 11 u odnosu na "večitog rivala" koji ima dve utakmice manje.

Jagodina ostaje na začelju tabele sa 6 osvojenih bodova koliko imaju još Radnik iz Surdulice i OFK Beograd.