Zvezda grabi ka Ligi šampiona - Dobila dramatičan derbi u 89. minutu!

sreda 29.03.2017.
19:00

Sve je zanimljivije u Omladinskoj ligi Srbije, gde je danas odigran derbi 21. kola.

crvenazvezdafk.com

Ulog je veliki, traje borba ne samo za titulu, već i za plasman u kvalifikacije za Omladinsku ligu šampiona.

Tri ekipe su u toj trci - Brodarac, Crvena zvezda i Partizan, a 21. kolo kompletirano je danas derbi utakmicom između Zvezde i Vojvodine, koju su beogradski crveno-beli dobili sa 2:1.

Posle prvog poluvremena bez golova, Nikolić je u 59. minutu doneo vođstvo domaćima, a Vojvodina je izjednačila dvanaest minuta kasnije, kada je pogodio Devetak.

Malo je nedostajalo da se ovaj meč završi remijem, ali je Zvezda u samom finišu, golom Stojića u 89. minutu stigla do veoma važne pobede i vratila se na tri boda zaostatka u odnosu na vodeći Brodarac.

Crvena zvezda: Savić, Mitrev, Terzić, Rakić, Stojić, I. Ilić, Cvetković (od 53' Stanojev), L. Ilić (od 74' Račić), Nikolić (od 77' Adžić), Joveljić, Romanić.

Vojvodina: Pilipović (od 89' Puškić), Mandić (od 82' Kovačević), Devetak, Milijašević, Veselinović, Ivančević (od 90' Vukomanović), Dunđerski (od 90' Drča), Mesarović, Zličić (od 90' Pantelić), Nešković (od 53' Miletić), Bačanin (od 66' Tadić).

Inače, Brodarac je ranije danas bio ubedljiv u Pirotu, slavio je sa 3:0, dok je Partizan na svom terenu savladao Radnički (Valjevo) sa 3:1.

Na tabeli Brodarac vodi sa 52 boda, Crvena zvezda ima 49, aPartizan 47 bodova.