Vošo, pa šta je ovo?! Nezapamćen rezultat na "Karađorđu"!

subota 26.08.2017.
21:52

Ludo veče u Superligi Srbije, a posebno na "Karađorđu" gde se večeras ispisala istorija!

Sportske.net

Fudbaleri Vojvodine doživeli su pravi šamar na svom "Karađorđu" pošto su večeras izgubili od Spartaka rezultatom 0:5!

U nedelji kada su ekipu napustili Bogdan Planić i Filip Malbašić, Novosađani su pokazali koliko je teško bez dvojice najboljih.

Subotičani su neočekivano poveli u 33. minutu. Prilikom jedne povratne lopte ka odbrani Vojvodine, došlo je do nesporazuma između Alveša i Rockova, pa je Brazilac glavom gurnuo loptu iza leđa golmana Vojvodine, što je iskoristio Ivanović, sustigao je i prosledio u nebranjenu mrežu.

Gosti su bolje započeli i drugo poluvreme, pošto su u 54. minutu poveli sa 0:2. Posle pasa u šesnaesterac Vojvodine, duel Babića i Abaza sudija Majo Vujović okarakterisao je kao jedanaesterac za tim iz Subotice, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Nikolić i tako povisio prednost svog tima.

Samo pet minuta kasnije, Spartak je imao novu dobru šansu. Posle duplog pasa sa Abazom, Nikolić je ostao sam ispred Rockova, ali je golman Vojvodine istrčao i odličnom reakcijom sprečio pogodak. Ipak, u 69. minutu, gosti su došli i do trećeg gola.

Glavčić je poveo loptu sa svoje polovine, prošao pored dvojice igrača Vojvodine i proigrao Nikolića, a on je sa gol aut linije centrirao na drugu stativu, gde je Ivanović glavom sproveo loptu u mrežu.

Od 72. minuta, crveno-beli su ostali sa igračem manje na terenu, pošto je crveni karton zbog prekršaja na sredini terena dobio Stefan Mihajlović.

U 80. minutu, Voša je mogla da smanji vođstvo protivnika, kada je Lakićević sa desne strane uputio oštar pas pred peterac Spartaka, a tamo Živković šutirao, ali je golman Ostojić uspeo da odbrani. Na drugoj strani, samo minut kasnije, Subotičani su postigli svoj četvrti gol na utakmici.

Lakićević je želeo glavom da vrati loptu do Rockova, ali je Nikolić presekao taj pas i zaobišao golmana Vojvodine, te s lakoćom poslao loptu sa dva metra u nebranjenu mrežu za ogromnu pobedu gostiju - 0:5.

U preostalim mečevima, treba istaći da je Mladost iz Lučana razbila Borac rezultatom 4:1, Mačva je kao gost iznenadila Voždovac i slavila - 2:0.

Radnički je na svom Čairu remizirao sa Radnikom - 2:2, dok je Napredak kao domaćin bio bolji od Javora - 2:1.