18:55
Izvor: Sportske.net, fkvojvodina.rs

Voša i dalje stoprocentna na domaćem terenu!

Beta/DraganGojić/Ev

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom stadionu ekipu Novog Pazara rezultatom 3:0 (1:0) u 16. kolu Superlige Srbije.

Mrežu domaćih načeo je Aleksandar Paločević u osmom minutu, a ovo je sjajnom vezisti sedmi pogodak ove sezone i sada je ponovo na vrhu liste strelaca u Superligi Srbije.

U drugom delu igre, Malbašić je u 75. minutu povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Meleg deset minuta pre kraja.

Već u osmom minutu, dobar napad Vojvodine završen je pasom Melega za Paločevića, koji je preciznim udarcem sa desetak metara iskosa sa desne strane doveo crveno-bele u vođstvo.

Nažalost, neposredno nakon toga, došlo je do kratkotrajnog prekida meča, koji su izazvali tzv. navijači kluba koji danas nije nastupao na “Karađorđu”. Na zapadnoj tribini “Karađorđa”, grupa od dvadesetak navijača Partizana počela je da provocira i izaziva navijače Vojvodine.

Pritom su kod sebe imali i pirotehnička sredstva, koja su upotrebili za napad na pripadnike obezbeđenja i koji su došli da ih zamole da prestanu sa provokacijama. Ipak, brzom intervencijom policije i redarske službe, brzo su udaljeni sa stadiona.

Utakmica je ubryo nastavljena, a Vojvodina je u drugom poluvremenu sa dva gola došla do ubedljive pobede.

Najpre je Malbašić, posle sjajnog duplog pasa sa Jovančićem, ušao u izglednu šansu, potom se i driblingom oslobodio jednog igrača Novog Pazara, a onda preciznim udarcem sa sedam-osam metara povisio prednost svog tima na 2:0.

Samo tri minuta kasnije, kapiten Vojvodine Dejan Meleg šutirao je sa dvadesetak metara, a golman Pazaraca Zlatko Zečević nije najbolje reagovao, pa je primio gol u svoj bliži ugao.