Vojvodina - Savladani i Užičani, nek' se spremi Partizan!

sreda 29.10.2014.
20:29

Fudbaleri Vojvodine izborili večeras plasman u četvrtfinale nacionalnog Kupa posle pobede nad užičkom Slobodom. Sada ih očekuje prvenstveni derbi jeseni sa Partizanom u Humskoj.

fkvojvodina.rs/DušanJocić

Novosadska Vojvodina nastavila je pohod ka odbrani trofeja u Kupu Srbije, pošto je večeras na svom ''Karađorđu'' savladala Slobodu iz Užica sa 1-0.

Užičani su pružili veliki otpor favorizovanom domaćinu, imali su nekoliko ozbiljnih prilika tokom prvog poluvremena, ali nisu uspeli nijednu da realizuju.

Na drugoj strani, Enver Alivodić je već u šestom minutu meča uspeo da savlada golmana gostiju i taj pogodak je na kraju i odlučio putnika u četvrtfinale.

Podsetimo, Novosađane narednog vikenda očekuje prvenstveni derbi sa Partizanom u Beogradu, pa su večeras napravili lepu uvertiru, za razliku od crno-belih, koji su večeras kiksnuli protiv OFK Beograda u zaostalom prvenstvenom duelu (1-1).