''Violina'' opet zasvirala na Marakani, pogodili i Subotičani, tražili i penal...

subota 01.04.2017.
17:20

Početak prvog poluvremena pripao je Zvezdi, start drugog bio je u znaku gostiju, a onda je Vujaklija ponovo vratio prednost domaćima.

Sportske.net

Zvezda je povela posle samo dva minuta igre golom Srđana Vujaklije, ali je par minuta kasnije Spartak opasno uzvratio preko Jovovića, koji je oboren u kaznenom prostoru Crvene zvezde posle kontakta sa Ristićem, ipak sudija Dejan Santrač se nije oglasio.

Ostalo je 1:0 za Zvezdu do kraja prvog poluvremena, a početkom drugog gosti iz Subotice su uspeli da izjednače.

Mudrinski je prihvatio loptu na dvadesetak metara od gola domaćih, očekivao se njegov šut, ali se odlučio za dodavanje Ivanoviću u kazneni prostor, ovaj se lepo oslobodio Ristića i onda preciznim udarcem iskosa sa desne strane pogodio mrežu - 1:1.

Samo četiri minuta kasnije, u 58. minutu, Kanga je asistirao za Vujakliju, a ovaj preciznim udarcem po zemlji vraća prednost domaćinu - 2:1. Gol je, naravno, proslavio na njemu svojstven način, ''svioranjem violine'', uz Plavšićevu pomoć.

Već u 61. minutu Vujakliju je zamenio Boaći.