subota 25.03.2017.
19:54

Spektakl na Marakani u potpunosti uspeo kada je u pitanju ekipa beogradskih crveno-belih.

Beta/Miloš Miškov/Ev

U ''bratskom'' dvoboju odigranom večeras na našem najvećem stadionu, Crvena zvezda je posle preokreta savladala ekipu moskovskog Spartaka, prvoplasiranu u šampionatu Rusije rezultatom 2:1.

Zvezda je već posle osam minuta igre imala veliku priliku za vođstvo. Kanga je sa sredine terena uputio dugu loptu u kazneni prostor za Nemanju Milića, ovaj je bio u situaciji jedan na jedan sa golmanom gostiju, ali je loptu poslao tik pored leve stative.

Posle mirnijeg perioda igre, novu priliku za Crvenu zvezdu imao je Ričmond Boaći, koji je pokušao sa nekih dvadesetak metara, ali je golman Spartaka zaustavio njegov udarac.

Samo minut kasnije, gol na drugoj strani terena!

Potpuno je izigrana odbrana Crvene zvezde u ovoj situaciji, posle centaršuta sa leve strane, Melgareho je bio potpuno ''zaboravljen'' od odbrambenih igrača Zvezde i nije mu bilo teško da iz neposredne blizine savlada Nemanju Supića - 0:1.

Ali, Zvezda je bila ambicioznija i konkretnija u ovoj utakmici. Igrao se 33. minut meča, kada je Kanga iz slobodnog udarca postao loptu zamalo pored gola, ali je deeset minuta kasnije bio mnogo precizniji.

Bio je to pravi evrogol Zvezdinog Gabonca sa oko 25 metara od gola, raspalio je po lopti koja je okrznula stativu i završila u mreži! Prelep pogodak za kraj prvog poluvremena - 1:1!

Golove iz prvog poluvremena možete da vidite OVDE.

Samo deset minuta u nastavku igre bilo je dovoljno Zvezdi za potpuni rezultatski preokret. Boaći je na levoj strani terena osvojio jednu loptu, gosti su očekivali prekršaj, ali se Mažić nije oglasio. Na kraju lopta dolazi do Nemanje Milića, koji potpuno neometan sa nekih sedam metara šalje loptu u mrežu - 2:1.

Njegov gol OVDE.

Drugo poluvreme obeležile su brojne izmene na obe strane, nije bilo previše uzbuđenja, a u finišu meča videli smo i projektil Nenada Milijaša, kada je lopta završila pored desne stative gola ekipe Spartaka.

Dva minuta kasnije polušao je i mladi Vanja Vučićević iskosa sa leve strane, ali je šutirao pravo u protivničkog golmana.

Crvena zvezda: Supić (od 46. Kahriman), Petković, Luković (od 62. Poletanović), Frimpong, Ristić (od 62. Milošević), Donald, Le Talek, Kanga (od 69. Milijaš), Milić, Srnić, Boaći (od 74. Vučićević).

Spartak: Selihov, Ješčenko (od 76. Makejev), Maurisio (od 76. Idrisa, Taski (od 81. Komuha), Boketi, Tigijev, Fernando (od 59. Samsonov), Timofejev, Melgareho (od 84. Sakala), Leontijev, Davidov (od 59. Nimeli)