''Turnir prijateljstva'' - Zvezda silovito startovala!

utorak 19.05.2015.
16:00

Početak ovogodišnjeg ''Turnira prijateljstva'' u Bijeljini obeležio je fantastičan start ekipe Crvene zvezde. Pobedili i ''Romantičari''.

turnirprijateljstva.com

Da još jednom podsetimo, na turniru učestvuju kadetske ekipe sa prostora bivše Jugoslavije, a Crvena zvezda se takmiči u Grupi B, gde joj je rival u prvom kolu bio mostarski Velež.

Beogradski crveno-beli su u potpunosti opravdali ulogu favorita i na kraju trijumfovali rezultatom 8-2! Glavna uloga u ovoj utakmici pripala je raspoloženom Tomaševiću, koji je upisao het-trik.

Crvena zvezda: 1 Đekić, 17 Tomašević, 9 Jovejić, 7 Terzić, 6 Milanović, 15 Vukmanović, 11 Rakić, 16 Puzić, 8 Kovač, 3 Nikolić J Miloš, 4 Nikolić Z Miloš.

Rezerve: 13 Perić, 10 Galečić, 18 Mihajlović, 14 Sićović, 2 Gačić, 5 Jokić, 12 Kostić.

Velež: 1 Demirović, 2 Hadžajlić, 4 Kozić, 5 Mrgan, 8 Brkan, 9 Prguda, 10 Halilović, 11 Puce Z. 13 Pala, 16 Bošković, 17 Agović.

Rezerve: 3 Kruškonja, 6 Tojaga, 7 Puce A. 14 Sadžak.

U istoj grupi, danas su Osijek i Budućnost igrali nerešeno, rezultatom 0-0. Zvezda se u drugom kolu sastaje sa ekipom Osijeka.

U Grupi A, uspešna je bila i ekipa OFK Beograda. 'Romantičari'' su savladali vršnjake iz Sutjeske sa 1-0, golom Lakčevića u 37. minutu.

Istim rezultatom, takođe u Grupi A, branilac trofeja Dinamo iz Zagreba je savladao Slobodu iz Tuzle, a gol odluke postigao je Blažević u 38. minutu.