Turnir prijateljstva - Zvezda i Partizan sigurni, OFK eliminisao ''Modre'', GOLČINA fudbalera Vojvodine!

sreda 07.06.2017.
17:43

Uglavnom uspešan dan za srpske klubove na Turniru prijateljstva, koji je u etno selu Stanišići okupio najbolje U16 ekipe iz regiona.

turnirprijateljstva.com

U Grupi A su se izdvojile Crvena zvezda i Olimpija koje će u poslednjem kolu odlučivati o prvom mestu u grupi. Posle startne pobede nad Splitom (4:0), Zvezda je danas savladala i banjalučki Borac sa 2:0, a dvostruki strelac bio je Savić u 37. i 50. minutu.

Olimpija je u drugom kolu bila bolja od Splita rezultatom 2:1, pa tabela u Grupi A izgleda ovako:

Crvena zvezda 6, Olimpija 6, Borac 0, Split 0.

Partizan je danas u Grupi B upisao prvu pobedu, pošto je juče remizirao sa tuzlanskom Slobodom. Crno-beli su u drugom kolu savladali Budućnost sa 2:0, pogoc ima Jovkovića u 36. i Vujanovića tri minuta kasnije.

Još ubedljivija bila je Rijeka, koja je deklasirala Slobodu sa 4:0.

Na tabeli Grupe B, Rijeka i Partizan imaju po 4, a Budućnost i Sloboda po 1 osvojeni bod.

U Grupi C, OFK Beograd je savladao ekipu zagrebačkog Dinama sa ubedljivih 3:1, pa su Zagrepčani izgubili šanse za plasman u završnicu takmičenja, jer su i juče izgubili od Željezničara (3:2).

Dinamo je poveo golom Pavića, a preokret OFK-u doneli su dvostruki strelac Jevetić, kao i Đurđević.

U istoj grupi, Željezničar je savladao ekipu Spartaka sa 4:2, pa je na tabeli ovakvo stanje:

Željezničar 6, OFK Beograd 6, Spartak 0, Dinamo 0.

Konačno, u Grupi D, uspešna je bila i Vojvodina, koja brani trofej na ovom takmičenju. Novosađani su sa 2:0 savladali Osijek, a gol koji je postigao Dragan Matković dugo će se pamtiti (pogledajte prilog). On je bio dvostruki strelac, u 14. i 43. minutu.

Istim rezultatom, Sarajevo je savladalo Vardar.

Tabela Grupe D: Vojvodina 4, Sarajevo i Osijek po 3, Vardar 1 bod.