Tri gola za tri boda - Zvezda napravila dobru uvertiru za Spartu!

nedelja 23.07.2017.
20:55

Vicešampion Srbije otvorio je domaće prvenstvo trijumfom nad ekipom Radničkog iz Niša u meču koji je predstavljao generalnu probu pred duel sa praškom Spartom.

Beta/BranislavBožić/Ds

Nakon četiri takmičarska meča koje su fudbaleri Crvene zvezde odigrali u kvalifikacijama za Ligu Evrope izabranici Vladana Milojevića odigrali su i prvu utakmicu u Super ligi Srbije.

Crvena zvezda je na startu domaćeg prvenstva savladala Radnički iz Niša rezultatom 3:0 (1:0) i na taj način upisala prva tri boda u Super ligi Srbije.

Golove pogledajte OVDE!

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" bila je poslednja u okviru prvog kola, a odigrana je u jako teškim uslovima zbog visoke temperature koja je igračima otežavala posao.

Prvenstvena premijera Crvene zvezde nije bila spektakularna ali se mora reći da je Radnički došao u Beograd da se brani i da su domaći potpuno zasluženo osvojili sva tri boda.

Prvo poluvreme obeležili su promašaji Aleksandra Pešića i jako dobra igra Filipa Stojkovića i Luke Adžića. Potonja dvojica su u više navrata na sjajan način probijali po bokovima ali je izostajala realizacija.

Najbolje prilike u prvom poluvremenu propustio je Aleksandar Pešić. Oba puta se Pešić izbio sam pred golmana Radničkog ali je oba puta šutirao preko gola.

Nakon stative koju je Gelor Kanga pogodio u 39. minutu usledio je i vodeći pogodak Crvene zvezde. Gosti nisu uspeli da otklone opasnost na pravi način, lopta je došla do Luke Adžića a ovaj je izdriblao golmana i uposlio Aleksandra Pešića koji je samo sproveo loptu u nebranjenu mrežu.

Do odlaska na odmor udarac je oprobao i Slavoljub Srnić ali je lopta završila pored leve stative protivničkog gola.

Radnički je u prvom poluvremenu bio bezopasan po protivnički gol, jedini udarac ka golu uputio je Lazar Arsić u 5. minutu posle prekida.

Već posle tri minuta igre u nastavku Gelor Kanga šutira i iz slobodnog udarca pogoađa prečku. Na drugi gol Crvene zvezde čekalo se do 57. minuta kada je fudbaleru Radničkog "pao mrak na oči".

Povratna lopta ka golmanu nikako nije smela da bude upućena jer je Slaboljub Srnić ostao u protivničkom šesnaestercu, a kada je već dobio poklon Zvezdin prvotimac je umeo da ga iskoristi.

Nakon drugog pogotka Crvene zvezde ritam utakmice je opao, Radnički je tek u drugom delu drugog poluvremena počeo da daje znake života ali do gola nije stigao.

Na kraju je domaćin stigao do ubedljivog trijumfa, pošto je postigao i treći gol, ali će se naknadno videti da li je strelac Slavoljub Srnić ili Ričmond Boaći.

Razlika je ta što je Boaći bio u ofsajdu i ako je dodirnuo loptu gol nije trebalo da bude priznat, a ukoliko nije imao kontakt sa loptom onda je gol regularan i treba ga pripisati Srniću.

Crveno-beli u drugom kolu Super lige gostuju Radu, a pre toga ih očekuje duel sa Spartom iz Praga u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.