Tomić: "Moramo da popravimo realizaciju"

Autor: Beta Beta
sreda 16.03.2016.
21:20
Izvor: Beta

Nije imao dilemu trener Partizana šta je glavni razlog nerešenog rezultata u prvoj utakmici protiv Spartaka iz Subotice.

Beta/BranislavBožić/Ev

Trener fudbalera Partizana Ivan Tomić rekao je danas da njegova ekipa mora da popravi realizaciju, jer na današnoj utakmici polufinala Kupa Srbije protiv Spartaka nije postigla gol, iako je celo drugo poluvreme imala igrača više i stvara šanse.

"Utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom - 0:0. Bila su dva različita poluvremena i to iz više razloga. U drugom poluvremenu, posle njihovog crvenog kartona smo igrali dobro, cirkulacija lopte je bila dobra, pronalazili smo slobodan prostor, ali nismo uspeli da postignemo gol i pored velikog broja šansi... Verovatno iz razloga što nismo bili mirni u završnici, a i što je njihov golman dobro zaustavljao sve udarce. O tome moramo da razmišljamo i da popravimo u naredno periodu", rekao je Tomić novinarima posle utakmice.

Partizan i Spartak odigrali su danas nerešeno bez golova u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije. Crno-beli su od 44. minuta imali igrača više, nakon što je Janko Tumbasević dobio crveni karton.

"Loše smo ušli u utakmicu, prvih 10, 15 minuta nismo bili na nivou, posle smo se stabilizovali, par puta do poluvremena šutirali sa distance, ali nismo uspevali ozbiljnije da ugrozimo gol Spartaka. U Subotici na njihovom stadionu moramo da tražimo put do finala", kazao je Tomić.

Trener Spartaka Andrej Černišov ocenio je da je njegova ekipa pružila dobar otpor Partizanu i dodao da će u revanšu u Subotici "sve biti otvoreno".

"Bila je interesantna utakmica. Kada smo imali 11 igrača nismo loše izgledali, šta više ili smo sasvim dobri, ali posle isključenja smo morali da promenimo igru, taktiku i još mnogo toga, pa je sve izgledalo drugačije. Drago mi je što smo izdražali njihovu inicijativu. Rezultat je takav da ništa nije rešeno, tako da će u Subotici biti neizvesna utakmica", kazao je on.

Revanš utakmica polufinala Kupa Srbije između Spartaka i Partizana igraće 20. aprila u Subotici.

21 Komentara

Thursday, 17.03.2016
11:09

-Kvalitetan šut van šesnaesterca i kontranapad su misaone imenice za ovaj tim Partizana. -Samo još par zaljubljenika u Sašu Ilića ne vidi da ga je vreme pregazilo, nažalost među njima je i trener Tomić. Ilić nema snage ni za poluvreme, a kamo li da igra od početka i još cele utakmice, gubitkom snage gubi koncentraciju, gubitkom koncentracije preciznost u pasu i jačinu šuta, a ispoljava nervozu. Protiv Spartaka je zaslužio crveni karton jer je šutnuo igrača Spartaka koji je ležao na zemlji bez lopte-nesportski gest. On ni sa pozicije napadača ne stigne u završnicu napada, a da ne govorim o tome da to treba da čini iz veznog reda ili u kontranapadu. Igrač poput Saše koji nema šut van šesnaesterca, nema prodor, brzinu, ubrzanje, dribling u pokretu, a više ni snage nije lažna devetka već lažni igrač, izvini kapitenu, majstore, legendo ali je fudbal surov biznis i ovo što pričam je sada tvoja realnost. -Za bolju efikasnost treba imati u timu rođene golgetere-igrači koji imaju osećaj za gol, jednog takvog je Partizan prodao za bednih 1.5M €-Šaponjić, još jednog koji zna da da gol za jadnih 1.2M €+15% od sledećeg transfera-Abubakar. Tomić nema takvog igrača u timu ali što je još gore odlučuje se da u igru uvede čoveka kome je potrebno 5-6 šansi da bi postigao 1 gol, takav napadač je više smetalo nego napadač, uvodi Božinova čiji je najveći kvalitet prednja selfi kamera od 8MPix, Instagram igrač jak na rečima, slab na delima koga se treba otarasiti u prvom sledećem prelaznom roku. -Za Jevtovića sam objasnio zašto nije igrač za Partizan, a pogotovo ne za način igre koji forsira Tomić, on i kad dobro odigra u odbrani u napadu je totalno beskoristan, kad imamo posed lopte sa njim kao da na terenu imamo 3 umesto 2 štopera i 2 umesto 3 igrača u sredini terena. -Sledeći problem je strana A.Stevanovića, on je jedan igrač na levoj, a potpuno drugi, slabiji igrač na desnoj strani. Sa leve strane Alen ima opciju driblinga unutra (ulazak u desno) i šut jačom desnom nogom, a i prodor po levoj strani. Dok kad igra na desnu stranu nema ni jedno ni drugo, tek ponekad prodre po desnom boku i to je to od njega, izgubili smo ga i treba ga vratiti na pozicji levog bočnog napadača. -Mihajlović i suviše vremena provodi pored aut linije, osim što tu gubi vreme zatvara i agilnog Bogosavca koji bi možda i sam napravio više da ga Mihaljović ne blokira, a sigurno bi Bogosavac napravio više u saradnji sa Mihajlovićem kad bi on više ulazio u sredinu i igrao kao napadač, a ne kao krilo. Ako Tomić već želi da igra neku igru poput Barsine tika-take, još bolja varijanta sa Mihajlovićem je da on igra tu lažnu devetku, tog centralnog napača umesto Ilića jer smo i protiv Sparaka videli da čim Mihajlović (samoinicijativno) uđe u sredinu odmah bude opasniji po protivnički gol jer ima više prostora i više rešenja dok je pored aut linije ograničen. Moj predlog Tomiću je da A.Stevanovića vrati na levu stranu, Mihajlovića u sredinu napada ako već neće da igra sa napačem profila Vlahovića, a da na desnoj strani da nađe novo rešenje, možda u vidu Golubovića koji ima šut iz daljine, ima dribling, promenu pravca i ubrzanje i može mnogo više da uradi od Ilića i Božinova. U svakom slučaju bi napad A.Stevanović-Vlahović-Mihajlović bio bolji od ovog za koji se opredeljuje Tomić. -Kosović ima problem kada dođe u prostor 20-25 m od gola protivnika ako ispred sebe nema saigrača i opciju za proigravanje (pas), on tada prosto nema ideju jer teško pravi sam sebi poziciju za šut, nema dribling, nema prodor već samo odigra pas unazad i za razliku od Brašanca on je tu deficitaran i mora dosta da radi na tome da bi bio igrač za Partizan ili će ostati samo neko prelazno rešenje do bolje dane za Partizan. To su neke od stvari koje Partizan mogu da učine mnogo boljim timom.

Stefan Lazović
17:09

hahaha, ko cita ovo :D

SrdjanMaksa
21:34

Kralju.. Sale je preskakao protivnika. I ako su ostali pokusali da isceniraju dramu, momak koji je bio na zemlji je nakon ustajanja pruzio ruku Saletu. Jasno stavivsi do znanja da nije postojala namera da iko ikoga nagazi.nKada u PFC niko nije mogao da dobaci loptu dalje od 5 metara - tih godina smo dominirali u toj meri, da su posed i kontrola izazivali ekstremne frustracije kod protivnika. Tacnije, period nakon Cakara pa, sve do Sase Markovica (ako izuzmemo Zuku, koji je voleo s' vremena na vreme da pljusne sa distance), nismo imali igraca koji je mogao da dobaci gol liniju van peterca. Proveri.. Zatim proveri trofeje u tim periodima..nSlazem se da uvek treba imati otvorenu opciju sa suterom koji moze iznenaditi vec sa 25 pa, i sa svih 30 metara. Ipak, nadao sam se da ce Tomic prvo vratiti staru skolu kratkog, brzog pasa uz strpljivo gradjenje i mnogo vise kretanja - bas kao sto su igrali u vreme kada je i on nosio dres PFC.nBTW, svi na stadionu su bili odusevljeni sa oba beka. I Bogosavcem ali, i sa odlicnim Bandom.

grof05
11:05

Svi treneri u ovoj sezoni su igrali sa bar jednim spicem a ti Tomicu bez ijednog. Strasno. i zahvalite se vise Saletu. Dosta je bilo.

ПРВАК ЈУГОСЛАВИЈЕ\'96
10:05

Mani se, Tomicu, dokle vise igranje bez napadaca, ne vidim rezon za to!!!

09:56

Koliko god to nekom smetalo, a smeta i meni, Sale je na žalost ne zamenjiv. Da njega nije bilo izgubili bi ovu utakmicu, to tvrdim!

El Diablo
03:07

Samo ti Tomicu nastavi da prebacujes igrace iz treceligaskog Teleoptika u prvi tim,i realizacija ce biti jos gora.U stvari gore od ovoga ne moze.On Vlahovica koji tek napunio 16 godina promovise u prvi tim.Sasa Ilic od 39 godina mu igra u spicu napada,a Fofane sad nema ni na klupi!Po cemu je ovaj amater zasluzio da vodi Partizan?Jel napravio neku uspesnu karijeru mozda?Jel ima neko trenersko iskustvo?Nema.Tomic ako ima malo morala podnece ostavku.A ova radna grupa dovesti nekog iskusnijeg trenera.Mislio sam da ovo nikad necu napisati ali Milinkovic nije trebao da dobije otkaz/da ostavku.Za ovog nabedjenog trenera Tomica je Maks Alegri licno.Uprava napolje!!

fc Partizan/fc Inter
12:09

Hahaha Alegri dobar trener a?

EDO
01:29

Prvo da kazem da veoma cenim i postujem Sasu Ilica za sve sto je uradio za Partizan...ali ima jedno veliko ali..kao kapiten MORAS da znas kad da stanes i da kazes dosta...kao kapiten MORAS da vidis da samo guras ekipu nazad kao sto je to isto radio i Moca Vukotic kad je zavrsavao karijeru pa je malo falilo da zbog njega ispadnemo iz lige...kao kapiten MORAS da znas da se nikad javno ne napadaju saigraci( primer Brasanac za Augsburg) kada svi znamo da si dobio i kako si dobio crveni protiv Dnjepra...svi znamo da si se blago receno sklonio u zivom zidu u derbiju i time omogucio Zvezdi da se vrati u mec..ej kapiten da se sagne!!!...Sale ma koliko se trudio ti nazalost nikad neces biti kao Moca pa i da stignes rekord po broju utakmica jer je Sale on svaku drugu utakmicu igrao kao danasnja Liga Sampiona Sale..Sale imas 39 godina,vec od 34e igras po poluvreme najvise a sad u 39oj po 90 minuta Sale!!!..pa nismo mi navijaci maloumni...Sale..

El Diablo
03:08

On lik misli da je Romario pa misli da moze da igra do 40 i koje.To je ne smesno nego jadno da nam Ilic od 39 godina igra u napadu.

EDO
13:18

Jadno je da jedan kapiten Sasa Ilic nece da trazi izmenu bar u 70min a svi vidimo da mu dusa u nosu jos od 25 minuta..ja mislim da se ove sezone sve urotilo protiv nas..pa cak i nas kapiten..

El Diablo
03:10

Ne mogu da shvatim da likovi nisu kupili napadaca,puste Oumarua i Saponjica za sicu a zamenu ne dovedu.Mogli da dovode ranije Jovancica,Bogunovica,a nisu mogli onog Ascerica sto je raskinuo ugovor sa Nislijama.Nije kalibar za PFK ali spomenuo sam ga jer je mogao da potpise i van prelaznog roka i sluzio bi bar do juna.I verujem da bi bio korisniji nego Bozinov i/ili Vlahovic.

svojnasvome
00:06

Pa mene uopste ne cudi sto zvezda ovoliko bezi....pa ne pamtim partizan skromnije skockan....sa nekim iluzijama da deca mogu da nose taj teret....ok par igraca al 10-tak...to je strasno i moze da ima kontra efekat na te klince.....cirkus od uprave i od ovog ilieva sa inteligentnom facom ko nakovanj....realizaciju pominje a igra prvo poluvreme bez spica....sasa ilic toliko vec gresi i tolko usporava igru da prosto vec ne znam kakva je zo zamisao graditi igru na njemu....svaka cast al treba znati kad stati....bas se vidi da je isluzen i ako nema lude zelje za rekordima koju demantuje (a licno mislim da je ima) onda ne vodim svrhu jer to je mucenje gledati.....opet laza i paralaza jer je prelazni odradjen opet ocajno sa lazima ka navijačima. ...tu ne da nema okosnice za neku evropu nego je to strašno......prosto tomic prica kao da gledamo razlicite meceve i od tolke ljubavi ubijaju mi zelju da ih uopste i gledam