14:04
Izvor: Sportske.net, crvenazvezdafk.com

Konačno!

crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Rada rezultatom 3:1 u današnjem prijateljskom susretu.

Heroj u pobedi Zvezde bio je Rikardinjo koji se konačno upisao u listu strelaca, a pored toga je bio i asistent kod oba gola Slavoljuba Srnića.

Već u drugom minutu viđena je prva izgledna šansa za izabranike Vladana Milojevića. Po levoj strani je odlično pored trojice igrača Rada prošao Dušan Anđelković i uposlio Krstičića, čiji je snažan udarac završio u rukama golmana Zogovića. Samo minut kasnije duplim pasom sa Milijašem odličnu šansu izborio je Rikardinjo, ali ponovo je siguran bio golman Rada. Naredna izgledna prilika viđena je u 12. minutu kada je Srnić iz šesnaesterca snažnim udarcem pogodio prečku.

Iako su fudbaleri Rada tokom čitavog meča vrlo teško uspevali da iznesu loptu sa svoje polovine, izabranici trenera Gordana Petrića prvi su došli do gola na današnjem meču. Sa leve strane u 20. minutu centrirao je Mijatović, odlično je pronašao Piščevića koji je savladao Damira Kahrimana.

Cevena zvezda je do izjednačenja došla u 30. minutu preko Srnića. Vrlo precizan centaršut sa leve strane koji je uputio Rikardinjo odlično je iskoristio Zvezdin krilni napadač i ponovo potvrdio odličnu formu u kojoj se nalazi.

U 38. minutu Crvena zvezda povela je sa 2:1. Protagonisti akcije bili su isti kao i kod prvog gola, samo su ovoga puta zamenili strane. Rikardinjo je sa desne strane odlično pronašao Srnića, kome nije bilo teško da i drugi put savlada golmana Zogovića.

Do kraja poluvremena viđena je još jedna šansa za Rad. Atraktivnim šutom iz kaznenog prostora pokušao je Mladenović, ali lopta je završila u rukama Kahrimana.

Odličnu partiju na današnjoj utakmici Rikardinjo je krunisao pogotkom. U 52. minutu, sa oko 11 metara iz koraka je uputio odličan šut i doveo je svoju ekipu u prednost od 3:1. Zvezdin Brazilac je oprobao šut i u 74. minutu, pokušao je snažnim udarcem spoljnim delom kopačke, ali lopta je otišla preko gola. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja te je tako konačan razultat ostao 3:1.

Crvena zvezda: Kahriman, Le Talek, Frimpong, Račić, Krstičić, Milijaš, Milić, Anđelković, Srnić, Gobeljić, Rikardinjo.
Rezerve: Supić, Ibrahim, Ze Markos, Savić, Bainović, I. Ilić.

Rad: Zogović, Vico, Mijatović, Stojanović, Piščević, Šipčić, Zonjić, Lutovac, Lukić, Mladenović, Vujačić.
Rezerve: Ratković, Ljubinković, Tanasijević, Ajković, Grbović, Lazić.