subota 26.03.2016.
17:16

Omladinska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu u kvalifikacionoj Grupi 7, i to veoma ubedljivu u duelu sa selekcijom Crne Gore.

Sportske.net/Altai-Nikola Krstić

Posle startnog remija sa Danskom (2:2) u Kragujevcu, izabranici Branislava Nikolića danas su u Gornjem Milanovcu ubedljivo savladali selekciju Crne Gore rezultatom 4:1.

Naš tim je danas nastupio bez Ivana Šaponjića, ali ga je u napadačkim redovima sjajno zamenio Borko Duronjić.

Ipak, prvi su do gola stigli reprezentativci Crne Gore, koji su poveli pogotkom Šarkića u 21. minutu meča.

Na izjednačenje se čekalo narednih dvanaest minuta, kada je selekcija Srbije iznudila jedanaesterac, a u gol ga je pretvodio Luka Jović - 1:1.

Već u 37. minutu potpuni preokret, a režirao ga je Duronjić, svojim prvim golom za vođstvo ''Orlića'' od 2:1.

Sve dileme oko pobednika rešene su u prvih devet minuta drugog poluvremena. Prvo je Duronjić u 51. minutu postigao i svoj drugi gol, a konačnih 4:1 postavio je Milenković tri minuta kasnije.

U poslednjem kolu, rival našem timu biće prvoplasirana selekcija Francuske, koja je danas deklasirala Dansku sa 4:0. Srbiji će biti neopphodna pobeda protiv ''Trikolora'' kako bi nastavili takmičenje, a utakmica odluke je na programu u utorak od 14:30h u Kragujevcu.

Srbija: Milinković Savić - Mijailović (od 45. Milenković), Vojnović (od 70. Lutovac), Stojanović, Zlatković - Glavčić, Senić, Špoljarić (od 71. F. Jović), Zličić -  L. Jović, Duronjić.