Srbija ide u baraž, rafalna paljba Uroša Đurđevića!

utorak 11.10.2016.
18:52

Mlada reprezentacija Srbije izborila je mesto u baražu za plasman na Evropsko prvenstvo, pošto je u poslednjem susretu grupne faze kvalifikacija savladala Sloveniju u Gornjem Milanovcu.

Beta/DraganGojić/Mo

''Orlići'' su ostvarili cilj! Još jednom efikasnom igrom i još jednom ubedljivom pobedom osigurali su drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi!

Selekcija Tomislava Sivića je večeras u Gornjem Milanovcu savladala Sloveniju rezultatom 3:1, a meč je obeležio trostruki strelac Uroš Đurđević, kapiten našeg tima.

Naš tim je odlično započeo večerašnju utakmicu, odmah je uspostavio kontrolu dešavanja na terenu, a prva opasnost pred golom gostiju viđena je u četvrtom minutu, kada je Sergej Milinković Savić oštro šutirao sa dvadesetak metara, ali pravo u protivničkog golmana.

Ipak, četiri minuta kasnije, lopta je završila tamo gde smo svi želeli. Bila je to akcija Andrije Živkovića i Uroša Đurđevića koji se potom majstorski oslobodio svog čuvara i preciznim udarcem doveo Srbiju u vođstvo - 1:0!

Taj gol možete da pogledate OVDE.

Nastavili su ''Orlići'' sa napadima, imao je Đurđević par minuta kanije novu priliku, ali je posle Gaćinovićevog kornera šutirao preko gola.

A onda, prva prava akcija gostiju, odlično izvedena kroz sredinu terena, a završio ju je Lotrič koji je Sloveniji doneo izjednačenje na 1:1.

Ni primljeni gol nije poremetio igru našeg tima, i već u 25. minutu Sergej Milinković Savić je iznudio jedanaesterac, a sa bele tačke je precizan bio Uroš Đurđević - 2:1.

Evo i njegovog drugog pogotka, pogledajte ga OVDE.

Tek posle toga su Slovenci zaigrali mnogo ambicioznije i konkretnije, bilo je nekoliko odličnih akcija njihovog tima, propustili su par prilika u nastavku meča, a sve dileme otklonjene su u 86. minutu meča.

Ponovo smo iznudili najstrožu kaznu, ponovo je odgovornost da šutira preuzeo Đurđević, a ovoga puta mu je bilo potrebno dva pokušaja da bi savladao golmana gostiju, za konačnih 3:1!