Srbi bolji od Rusije, ali bez pobede!

nedelja 05.06.2016.
19:52

Reprezentacija Srbije je odigrala sasvim solidnu utakmicu protiv Rusije danas u Monte Karlu, ali pobednika nije bilo.

twitter: FSSrbije

Srbija je danas bila ravnopravan protivnik učesniku Evropskog prvenstva u Francuskoj, reprezentaciji Rusije. Slavoljub Muslin je izveo tim za koji postoji mogućnost da će početi i meč protiv Republike Irske na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Srbija: Stojković - Ivanović, Milunović, Rajković - Rukavina, Milivojević, Grujić, Mladenović - Tadić, Kostić - Mitrović.

Rusija: Akinfejev - Smoljnikov, V. Berezucki, Ignaševič, Šenjikov - Denisov, Golovin - Šatov - Kokorin, Dzjuba, Smolov.

Prvo poluvreme reprezentacija Srbije kreće nešto bolje od Rusa, Mitrović je prvi propustio priliku nakon kornera (izveli smo 4 u prvih deset minuta), a Bane Ivanović je takođe mogao da ugrozi gol Akinfejeva nakon centaršuta Tadića, ali promene rezultata nije bilo.

Rusi su se malo oslobodili pritiska, imali su priliku preko Dzjube, zatim i Ignjaševiča, ali bez rezultata.

Za kraj poluvremena Mitrović je pokušao još jednom glavom, ostalo je 0:0.

Početak drugog dela bio je nezanimljiv, sve do 65. minuta kada je Mamajev šutirao, a odbranio sasvim solidni Stojković. Samo tri minuta kasnije možda i najveća šansa za naš tim, imali smo kontru 4 na 2, Mitrović je vukao loptu, ali nije uposlio Filipa Kostića koji je bio u potpunosti sam na levoj strani, već je šutirao, a njegov šut je bio izblokiran.

Bilo je dosta prilika iz kontra napada za Srbiju, Rusija je pokazivala svoje slabosti danas u odbrani, ali naši napadači nisu uspeli da iskoriste svoje prilike.

Usledio je 82. minut, nova prilika za reprezentaciju Srbije. Aleksandar Kolarov koji je ušao u drugom poluvremenu uspeo je da napravi sjajan prodor po levoj strani, šutirao je ka golu, Akinfejev je odbranio, da bi na loptu natrčao Aleksandar Mitrović koji danas baš nije imao sreće, i njemu je golman CSKA iz Moskve uspeo da odbrani udarac.

Onda je usledio 85. minut, tada je Kokorin uspeo da uputi loptu u šesnaesterac, Dzjuba je bio priseban, pogodio je iz neposredne blizine, a vremena za nas je bilo sve manje.

Onda Dušan Tadić pokazuje svoj talenat za asistenciju. Fudbaler Sautemptona je proigrao Mitrovića koji je izašao 1 na 1 sa Akinfejevim, uspeo je da ga savlada postavivši tako konačan rezultat.

Golove pogledajte OVDE.

40 Komentara

lewa9
Sunday, 05.06.2016
21:09

На основу прегледа утакмице што сам одгледао нисмо лоше одиграли. Примили смо баш глуп гол, ал' ништа ново за нас :D Наравно опет нам треба 5-6 шанси да би дали гол, али ми се чини да се поправљамо и да играмо лепше и боље него са Михајловићем и Ћурчићем..Тадић доктор :D

Markocc
20:18

Uvijek ista prica, primimo gol i onda da se vadimo.. Dok ne pocnemo rutinski dobijati ovakve protivnike kao sto je Rusija, tesko da mozemo ocekivati nesto specijalno. I dalje mi se ne svidja igra sa tri stopera, ali dobro. Milunovic dobar u ovim provjerama, Mladenovic solidan. Tadic konacno proigrao (individualno) samo da jos pocne igrati za ekipu. Slobodan Rajkovic mi mirise na crveni karton, kao i Mitrovic.. Umjesto Rajkovica ce doci Nastasic, a Mitrovic mora da popravi glavu. Nemanja Maksimovic dobar u prvoj utakmici. Stoiljkovic borben. I dalje fali smisla u igri.

Tomić: Lažna legenda
Monday, 06.06.2016
11:56

Na sve tri utakmice smo primili glupe golove, jedino to me nervira, inače odlično igramo, trebali smo da pobedimo.

Nikola Nikolic
20:13

Tosic da se prebaci u sredinu, tako se daleko brze oslobadja lopte, dok na krilu drvi

ANDY_COLE#18
20:11

Kad počnu kvalifikacije-nRajkonBane-Milunović-NASTASIĆnRukavina-FićanMilivojević-MAKSIMOVIĆnKostić-STOJILJKOVIĆ-Tadić

Amar Zornic
20:08

Milunovic kida

Igornopolis
21:30

Tata! Kakvo divno iznenadjene ovaj momak. Bez greske. Za Rajkovica sam znao da je kdlican stoler ali Mlunovic je otkrovljenje.

Amar Zornic
01:43

Jess , strasno miran i bez ikakve panike

Branislav
20:07

Verujem u Muslina. Jos samo da izbaci neke pojedince koji bi zivot dali za klub za koji igraju (pre svega zbog novca), a ovde se i posle 5 i vise godina manekenisu.

Fair Play
20:06

Nakon 3 utakmice iako neki nisu mogli igrati usled povreda ili nekih drugih razloga, tesko je reci danas ko treba izaci na megdan Ircima u prvom kolu ali je jasno ko nije sazreo da nosi dres s drzavnim grbom. Licno smatram da to nisu Mladenovic, S. Rajkovic, Spajic, Milivojevic, Grujic, Tosic, Zivkovic, Mihajlovic.. dobar deo njih sam zaboravio. Pricam o uzem izboru. Takodje cvrsto verujem da Mitrovic i pored ovog gola trosi veliki broj lopti, slabo se krece, neagresivan je u odnosu na igru u Newcastle i ja bi mnogo vise nade polagao u Stojiljkovica. Srecno Orlovi!

Igornopolis
21:34

Slobodan Rajkovic ti nine dobar??? Koje si ti utakmice gledao decko, e? Zivkovic mali je sa dva fenomenalna pasa pokazao samo tracak svog talenta i def je buducnost i deo ove reprezentacije vec sad. Za Karova treba zamena i ne vidim da imamo za sad bolje od Mladenovica. Kakvi komentari... Sta vi ljudi gledate?? Daj malo razuma.

11:57

A ko će da ti igra protiv Irske umesto Kolarova ?

Nikola Nikola
19:57

Dobra igra, nadam se da ste danas imali priliku da vidite ono šta već dugo vremena pričam - Stojković se izgubi kada ima loptu u nogama i kao takav on ne sme da bude prvi golman reprezentacije koja teži da igra moderan fudbal (ako mi to želimo uopšte). Mitrović me razočarao u situaciji kada smo imali 4 na 2, ali se donekle iskupio kasnije. Žile klasa, pokazao svu lepotu kreacije u samo 20-ak minuta. Matić fali da smiri i povuče napade - možemo imati ozbiljnih problema protiv Irske bez njega, ne znam šta mu je trebao onaj crveni...

NeWave86
19:57

Skoro lepsu publiku nisam gledao.

Jurgen Klopp BVB
19:57

Bolji za 1%, ništa više! nMuslin kaže da želi da igramo našu igru, da diktiramo tempo kroz posed, a mi protiv Rusije 40% poseda, i 3 krštene akcije nismo napravili! Pa ako ne možemo protiv Rusije nametnuti našu igru (bez omalovažavanja), kako ćemo onda protiv jačih ekipa? nNe igramo nikakav presing kad protivnik ima loptu, jako smo statični. Bolje da vežba bunkeer i da igramo kontre ako već igramo ovako kao danas!

Манда
20:50

Како свега ти против бункера да наметнеш своју игру? И што мој ћале каже, никада нисмо знали против руса да играмо, не леже нам никако, увек су играли мртав фудбал.

Igornopolis
21:39
21:08

Kog bunkera? Rusi igrali bunker? nJa kažem da je bolje da igramo mi bunker i da čekamo kontre kad već ne možemo doći do poseda i igre koju je sam Muslin zahtevao. Nauči da čitaš šta piše!

CZYNWA
19:57

Iskreno, ovo nije toliko lose koliko je bilo. Nadam se da Tosica vise nikad necu vidit na terenu. Zivkovic dosta dobar, Grujic solidan, dosta trcao, Milivojevic u svom stilu. Ima ovde materijala, a realno imamo prelaku grupu u kvalifikacijama. Nadam se ovom duelu na SP za 2 godine :-)

Dario Hubner
23:40

Nadam se da Bambi nece uzimati nekom mesto u reprezentaciji.Ne pamtim kad je odigrao dobru utakmicu,sa vremena na vreme da neki gol,ali nije to dovoljno.Ima tu jos da se radi,ali sam i zadovoljan prikazanim.Mitrovic mora da vezba realizaciju i da se sto pre oslobadja lopte,imali smo par kontri koje se moraju realizovati.