SP U20 - "Orlići" na Amere u 1/4 finalu!

sreda 10.06.2015.
11:31

Omladinska reprezentacija Srbije sastaće se u 1/4 finalu Mundijalita sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država koja je u sredu minimalnim rezultatom savladala Kolumbiju.

fifa.com
fifa.com

Nakon trijumfa nad Mađarskom za koji su se izborili tek nakon produžetaka izabranici Veljka Paunovića saznali su ko će im biti naredni rival na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina koje se održava na Novom Zelandu.

Protivnik reprezentacije Srbije u 1/4 finalu planetarne smotre na Novom Zelandu biće selekcija Sjedinjenih Američkih Država koja je u sredu savladala Kolumbiju rezultatom 1:0 (0:0) u osmini finala.

"Jenkiji" su u Velingtonu slavili golom Rubija Rubina koji je u 58. minutu pogodio mrežu Kolumbije i tako doneo svom nacionalnom timu plasman u četvrtfinale.

Kolumbijci su u završnici promašili jedanaesterac i ostali bez šanse da kroz produžetke obezbede mesto u četvrtfinalu.

Amerikanci su od 81. minuta igrali sa igračem manje nakon što je vezista Dalasa Kevin Peri-Akosa zaradio drugu javnu opomenu, pa će kao i Milan Gajić propustiti četvrtfinalnu utakmicu.

Četvrtfinalna utakmica između Sjedinjenih Američkih Država i Srbije zakazana je za 14. jun od 06:30 po srednjeevropskom vremenu i biće odigrana u Oklendu.

Podsećamo da su "Orlići" u poslednjoj proveri pred Mundijalito savladali SAD rezultatom 1:0.