SL - Voša u Pazaru prekinula seriju, pobede Jagodine i Radnika, OFK-u bod u Lučanima

sreda 16.12.2015.
14:57

Odigrane prve četiri utakmice poslednjeg jesenjeg, 22. kola Superlige.

Sportske.net

Posle odlične igre protiv Partizana i osvojenog boda protiv crno-belih proteklog vikenda, ekipa beogradskog Rada danas je poražena na gostovanju Jagodini.

Domaći tim je ovaj meč dobio sa 1-0, a gol odluke postignut je već posle sedam minuta igre, kada je Mile Savković na asistenciju Slavka Marića savladao golmana Budakovića.

U Lučanima je gostovao OFK Beograd, a posle tri uzastopna poraza u Superligi, ''Romantičari'' su konačno osvojili bod, u remiju bez golova - 0:0.

Uzbudljivo je bilo u Novom Pazaru, gde je istoimeni domaći tim podelio bodove sa Vojvodinom - 1:1.

Novosađani su poveli već posle 10 minuta igre, golom svog najboljeg igrača Mirka Ivanića, a njihova minimalna prednost je ostala na snazi sve do 62. minuta, kada je Osmanagić prelepim pogotkom izjednačio na 1-1.

U samom finišu meča bilo je i nervoze na obe strane, koškanja igrača na terenu, ali konačan rezultat je ostao miroljubivih 1-1.

Veoma važnu pobedu na kraju jesenjeg dela sezone ostvario je Radnik, koji je pred svojim navijačima u Surdulici savladao niški Radnički sa 2-1.

Posle samo pet minuta igre od početka meča, Stojanović je doneo prednost Surdulićanima, da bi gosti iz Niša stigli do izjednačenja u 41. minutu preko Đuričkovića.

Rezultatom 1-1 otišlo se na odmor, a pobedonosni pogodak za ekipu Radnika postigao je Stojanović u 73. minutu za konačnih 2-1.

Superligaški program nastavlja se od 15 časova, kada svoj meč počinju Javor Matis i Crvena zvezda.