SL: Vojvodina - Partizan (KRAJ)

Autor: Miloš Marković
četvrtak 13.08.2015.
19:57

Fudbaleri Vojvodine oborili su na pleća aktuelnog šampiona Srbije i naneli mu drugi poraz u šampionatu. Novosađani su u derbiju petog gola slavili sa 3:2.

Vojvodina
- Žakula, Vasilić, Đurić, Pekarić (od 32' Pankov), Nastić, Sekulić, Puškarić (od 75' Paločević), Ivanić, Stanisavljević, Maksimović, Ožegović (od 89' Babić)

Partizan
- Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, A. Živković (od 78' Ninković), Oumaru, Božinov (od 66' Ilić)

Počeo je derbi susret 5. kola Superlige Srbije. Ono što se već na samom startu utakmice može primetiti, a ne tiče se samog terena, jeste sjajna podrška koju će dve ekipe imati tokom večerašnjeg susreta.

Prvo uzbuđenje na "Karađorđu" viđeno je u 4. minutu nakon prodora Mirka Ivanića po levom boku. Mladi fudbaler Vojvodine uputio je centaršut u peterac ali je Brazilac Fabrisio izbacio loptu ispred Ognjena Ožegovića.

Dva minuta nakon prve opasnosti po gol gostujuće ekipe Fabrisio posle prekida glavom tuče ka golu Srđana Žakule ali iskusni golman lako uspeva da dođe do lopte.

7' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Odmah nakon opisane akcije Fabrisio pravi kardinalnu grešku u odbrani, koju Mirko Ivanić koristi da iz drugog puta stigne do pogotka i dovede Vojvodinu u prednost! Vode domaći posle 7 minuta igre!

Recimo da je kod vodećeg gola Vojvodine Živko Živković odbranio zicer Mirku Ivaniću ali gosti nisu imali sreće pošto se lopta od Gregora Balažica odbila do prvotimca Vojvodine koji je potom lako sproveo u mrežu.

14' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Jedno od najjačih oružja Vojvodine na startu nove sezone omogućilo je domaćima da dođu do drugog gola. Aleksandar Stanisavljević izveo je prekid kraj desne aut linije a očajna reakcija Živka Živkovića kumovala je drugom golu Vojvodine!

Pokušao je Stefan Babović iz prekida da ugrozi Srđana Žakulu ali je lopta završila visoko preko prečke. Partizan bez ideje u prvih 15 minuta duela na "Karađorđu".

Preuzeo je Partizan inicijativu nakon drugog primljenog gola ali za sada nema opasnosti po gol Vojvodine. Crno-beli pletu mrežu na polovini domaćih mada sve to za sada izgleda prilično jalovo.

Tek posle pola sata igre beležimo ozbiljan napad Partizana koji je lako mogao da rezultira pogotkom. Akciju po levom boku izveli su Abubakar Oumaru i Nemanja Petrović ali je usamljeni Živković loše šutirao glavom nakon centaršuta levog beka crno-belih.

Prinudna izmena u ekipi Vojvodine u 32. minutu. Iskusni Nino Pekarić napušta teren zbog povrede leđa a na terenu je Pankov koji već ima žuti karton. Omladinski reprezentativac "požuteo" je na početku meča zbog prigovora.

Nastavlja Brazilac Fabrisio sa očajnom igrom. Deset minuta pre kraja prvog dela igre napravio je prekršaj u opasnoj zoni i zaradio javnu opomenu. Prekid je izveo strelac drugog gola za Vojvodinu ali je ovoga puta lopta završila daleko izvan okvira Živkovićevog gola.

Uvukla se nervoza u redove beogradskog tima. Valerij Božinov zaradio je žuti karton zbog prigovora.

39' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Smanjuje Partizan prednost Vojvodine sedam minuta pre odlaska na odmor. Pogrešila je odbrana domaćeg tima a Darko Brašanac iskoristio je priliku da uposli Abubakara Oumarua kojem nije bilo teško da zicer situaciju pretvori u gol!

Kamerunac je održao obećanje, nakon postignutog gola nije slavio iz poštovanja prema svom bivšem klubu.

U samo jednom minutu fudbaleri Partizana dobili su dva žuta kartona. Prvo je "požuteo" Marko Jevtović, a onda i njegov kolega iz veznog reda Darko Brašanac.

Sjajno prvo poluvreme u Novom Sadu, utakmica za sada opravdava epitet derbija a verujemo da nas nova uzbuđenja čekaju u nastavku. Posle 45 minuta na "Karađorđu", Vojvodina vodi protiv Partizana sa 2:1!

Već na startu drugog dela uzbuđenja pred golom Srđana Žakule i Živka Živkovića. Prvo je Igor Đurić u poslednjem momentu sprečio Valerija Božinova da uputi udarac, da bi na drugoj strani Stanisavljević bio izblokiran u kontranapadu.

Partizanu se pritisak na startu drugog dela isplatio posle četiri minuta ali je pogodak Valerija Božinova opravdano poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Bugarin.

Prvu priliku u drugom delu meča fudbaleri domaćeg tima stvorili su u 55. minutu preko Mirka Ivanića. Strelac prvog gola šutirao je snažno sa ivice šesnaesterca ali pravo u dobro postavljenog golmana crno-belih.

Nepunih 60 sekundi kasnije Abubakar Oumaru sjajno proigrava Valerija Božinova ali ovaj na kraju šutira očajno iako je komotno mogao da uzvrati Kameruncu i namesti mu gol.

Nižu se uzbuđenja na stadionu "Karađorđe". Darko Brašanac napustio je teren raskrvavljene galve a u momentu kada su crno-beli bili brojčano slabiji Vojvodina stiže do prilike. Aleksandar Stanisavljević sjajno šutira sa nekih 18 metara ali lopta odlazi pored gola.

62' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Posle pokušaja Mirka Ivanića i Aleksandra Stanisavljevića treća udarna igla Vojvodine vraća dva gola prednosti domaćima. Bivši fudbaler Crvene zvezde Ognjen Ožegović koristi novu očajnu reakciju odbrane Partizana pa crveno-beli sada vode sa 3:1!

Jedan od najlošijih pojedinaca u redovima gostujuće ekipe Valerij Božinov ustupio je mesto Saši Iliću.

68' GOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Vraća se Partizan u meč samo šest minuta nakon trećeg pogotka Vojvodine. Prekršaj u opasnoj zoni omogućio je Fabrisiju Dornelasu da uputi snažan udarac u okvir gola Srđana Žakule koji kratko odbija loptu na nogu Abubakaru Omaruu pa Kamerunac smanjuje na 3:2!

Crno-beli se susreću sa nemogućnom misijom pošto od 72. minuta ima igrača manje. Darko Baršanac je zaradio drugu javnu opomenu i tako ostavio ekipu na cedilu.

Dva pokušaja Stefana Babovića nisu dovela do promene rezultata ali je zato Ognjen Ožegović lako mogao da stavi tačku na trijumf Vojvodine da je u 83. minutu malo manje oklevao. Slovenac Balažic stigao ga je na vreme i izbacio loptu u korner.

Neverovatno je kakve su dve prilike propustili Aleksandar Paločević i Mirko Ivanić za samo šezdesetak sekundi. Obojica su izašli sami pred Živka Živkovića ali su obojica tukli preko gola.

Poslednju priliku na utakmici videli smo u 92. minutu kada je Nikola Ninković šutirao pravo u Srđana Žakulu. Do kraja još jedna javna opomena i isključenje, teren je napustio Igor Đurić.