Autor: Beta Beta
subota 16.04.2016.
18:22
Izvor: Beta

U senci 151. večitog derbija, odigrane su i ostale utakmice plej-ofa i plej-auta Superlige.

Sportske.net

Fudbaleri Spartaka pobedili su danas kao gosti Javor Matis u Ivanjici sa 2:0, u prvom kolu plej-auta Super lige.

Spartak je izašao iz zone ispadanja i sa 16 bodova je ispred OFK Beograda, Rada i Jagodine.

Strelci u Ivanjici bili su Ognjen Mudrinski u trećem i Djordje Ivanović u 87. Ivanović je dobio crveni karton dva minuta po postignutom pogotku.

Metalac i OFK igrali su u Gornjem Milanovcu nerešeno 1:1. Domaćin je poveo preko Luke Merdovića u 61. minutu, a u 77. je izjednačio Komnen Andrić.

Novi Pazar je kao domaćin sa 3:2 pobedio Jagodinu. Strelci za pobednički tim bili su Bruno Matos, Vojo Ubiparip i Jovica Vasilić, dok su golove za goste postigli Frensis Kjeremeh i Miroslav Lečić.

Radnik je u plej-ofu iznenadio Voždovac i dobio u Beogradu sa 2:1. Strelci za tim iz Surdulice bili su Lazar Arsić i Miljan Mutavdžić, dok je gol za domaćina dao Saša Ivković.

Radnik je prestigao Voždovac na sedmom mestu na tabeli i ima 22 boda, dva više od današnjeg rivala.

Vojvodina je ranije danas sa 4:0 pobedila niški Radnički, dok se od 18.00 igra "večiti" derbi između Crvene zvezde i Partizana.

Čukarički je u petak pobedio Borac sa 3:1 na Banovom brdu, dok će se sutra u Lučanima sastati Mladost i Rad.