SL - Partizanu i Zvezdi stigle odlične vesti iz Niša, očajni ''Brđani''...

nedelja 30.10.2016.
19:04

Odigrane i poslednje dve utakmice 14. kola Superlige, obe pobede domaćina. Sjajan meč u Nišu, samo jedan gol!

Sportske.net

U derbiju 14. kola domaćeg šampionata, fudbaleri Radničkog savladali su na svom terenu u Nišu ekipu Vojvodine rezultatom 1:0.

Ovakvim epilogom, osim Nišlija, mogu da budu zadovoljni i u Partizanu i u Crvenoj zvezdi. Crno-beli su sada smenili Novosađane na drugom mestu na tabeli, a prednost aktuelnog šampiona se u odnosu na prve pratioce sada povećala na čak šest bodova.

Gol koji je rešio pitanje pobednika postigao je Marko Mrkić u 22. minutu, posle odličnog prodora Mitrovića kroz sredinu terena.

Dodatni problem za Vojvodinu bilo je i isključenje Maksimovića u finišu prvog poluvremena, pa su Novosađani u nastavku bili i brojčano slabiji.

Ali, ekipa Nenada Lalatovića je baš u tom periodu imala nekoliko sjajnih prilika za golove, Siniša Babić je pogodio i prečku iz slobodnog udarca, a i on, kao i Ašćerić u samom finišu meča su samo za trenutak kasnili da posle centaršuteva sa bokova proslede loptu u nebranjenu mrežu.

Na drugoj strani, pretili su i Pavkov i Arsić, ali Nišlije nisu uspele da trijumf učine još ubedljivijim.

Za to vreme, ubedljiviji su bili fudbaleri Mladosti, koji su u Lučanima savladali posrnulu ekipu Čukaričkog sa 2:0 i tako ''Brđane'' dodatno prikovali za začelje tabele, gde im društvo pravi čačanski Borac.

Podsetimo, ranije večeras Zvezda je na svom terenu savladala Rad sa 2:1, a ostale današnje rezultate pogledajte OVDE.