SL: Partizan - Metalac (KRAJ)

petak 17.07.2015.
19:55

Branilac titule otvorio je novu superligašku sezonu više nego ubedljivo. U prvom kolu u Humskoj je pao Metalac koji se u Milanovac vraća sa četiri gola u mreži.

Partizan
- Ž. Živković, Vulićević, Petrović, Balažic, Ćirković, Jevtović, Brašanac, Babović (od 79' Lukić), Abubakar (od 63' Ilić), Božinov, Ž. Živković (od 71' Trujić)

Klupa: Kljajić, Ilić, Bogosavac, Šaponjić, Ostojić, Lukić, Trujić

Metalac
- Belić, Nikodijević, Rnić, Sedlar, Otašević, Bukorac, Mladenović, Dimitrijević, Panić (od 65' Ivanović), Merdović (od 56' Brkić), Đenić (od 76' Milovanović)

Klupa: Zogović, Brkić, Basrak, Ivanović, Luković, Simov, Milovanović

Počela je utakmica u Humskoj a već posle četrdesetak sekundi igre gosti iz Gornjeg Milanovca stižu do udarca ka golu Partizana. Šutirao je Stefan Bukorac ali je Živko Živković bio oprezan.

Preuzeo je Partizan inicijativu nakon opisanog udarca Stefana Bukorca pa se sada igra na polovini Metalca. Defanzivci gostujuće ekipe za sada odolevaju naletima crno-belih.

Prvi pogodak u novoj superligaškoj sezoni postigao je sjajni Andrija Živković koji je na taj način doneo prednost Partizanu u duelu sa Metalcem. Sjajnu akciju izveli su Živković, Babović i Božinov a prvonavedeni je bio hladnokrvan u situaciji "1 na 1" sa golmanom Belićem!

Sjajan početak sezone za branioca titule! Partizan posle 20 minuta igre u Humskoj ima dva gola prednosti a strelac drugog gola je Abubakar Oumaru! Asistent kao i kod prvog gola Valerij Božinov!

Kontrolišu crno-beli sutiaciju na terenu iako su nakon drugog gola dozvolili protivniku da dođe do malo većeg poseda. Abubakar Oumaru imao je sjajnu priliku u 30. minutu ali je Nemanja Belić bio uspešniji i sačuvao svoju mrežu.

Samo minut kasnije Partizan stiže do trećeg gola! Andrija Živković je uputio upotrebljiv centaršut sa desne strane a Darko Brašanac nesebično grudima spustio loptu za Valerija Božinova koji postiže prvenac u crno-belom dresu!

Odmah nakon postignutog gola još jedna sjajna šansa za Božinova ali ovoga puta brani Nemanja Belić. Veliki pritisak trpi odbrana Metalca.

Konačno nešto konkretno od fudbalera gostujućeg tima. Metalac je izveo dobar napad ali je novajlija Marko Jevtović intervenisao u poslednjem momentu i sprečio protivničkog igrača da uputi udarac. Ostaje 3:0 za Partizan.

U poslednjem minutu prvog dela igre nove prilike za domaće. Udarac Abubakara Oumarua zaustavio je golman Belić, a iz odbitka je pokušao Miroslav Vulićević čiji udarac je zaustavio igrač postavljen ispred gol linije.

Nakon kornera Partizan stiže do pogotka ali je on poništen iako je diskutabilno da li je Valerij Božinov bio u ofsajd poziciji. Završeno je prvo poluvreme. Partizan grabi ka prvom trijumfu u šampionatu Srbije.

Na startu drugog dela igre u centru pažnje Marko Jevtović. Najpre je udarcem u 49. minutu stavio na muke golmana Metalca a onda je samo minut kasnije zaradio javnu opomenu zbog prekršaja koji je načinio u opasnoj zoni.

Priliku da oproba udarac u 52. minutu dobio je Luka Merdović ali je Živko Živković bio oprezan i dobrom intervencijom sprečio goste da smanje prednost crno-belih.

Šef stručnog štaba Partizana doneo je odluku da nedovoljno spremni Abubakar Oumaru napusti igru u 63. minutu. Na terenu je Saša Ilić. Dve promene napravio je i trener gostujućeg tima.

Nakon zatišja dve dobre prilike na obe strane u razmaku od samo minut. Najpre je Stefan Babović šutirao tik pored desne stative gola gostiju, a onda je Đenić zamalo bio neprecizan na drugoj strani.

Stižu crno-beli do četvrtog gola koji su zaslužili još u prvom delu igre. Najiskusniji na terenu Saša Ilić stavio je tačku na ovaj meč i, čini se, postavio konačan rezultat!