SL: Partizan - Čukarički 0-1 (KRAJ)

ponedeljak 05.10.2015.
18:59

Kraj u Humskoj, Čukarički slavio sa 1:0! Evrogol Pjasentina! Partizan promašio dva penala! Gosti u finišu sa igračem manje!

partizan.rs
partizan.rs

Kao što već znate, utakmica je pomerena za večeras, kako bi fudbaleri Partizana imali više vremena za odmor posle velike pobede u Ligi Evrope u Augsburgu (3-1).

Ovo su startne postave obe ekipe, Partizan nastupa bez nekolicine povređenih igrača - Ilića, Balažica, Oumarua, Živkovića, Lekovića.

Partizan: Ž. Živković, Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Subić, Lukić (Golubović od 85.)  , Brašanac, Babović, Trujić (Grbić od 46.), Stevanović, Božinov (Šaponjić od 46.).

Klupa: Kljajić, Petrović, Šaponjić, Kosović, Grbić, Golubović, Ćirković.

Čukarički: Stevanović, Stojković, Boljević, Ostojić, Adi (Pjasentin od 13.), Srnić, Janković, Jovanović, Mandić,  Tijago, Bojić.

Klupa: Petrić, Pjasentin, Matiić, Pavlović, Janković, Mirosavljević, Karaklajić.

PRVO POLUVREME

Utakmica je počela, a pravdu u Humskoj večeras deli naš najbolji arbitar Milorad Mažić. Pre početka susreta, intonirana je himna ''Bože, pravde'', baš kao i u utakmici protiv Rada, kada su crno-beli i uspostavili ovu praksu.

Odlična atmosfera na tribinama, gde je za sada prisutno nešto više od 7.000 gledalaca.

Na terenu, prvi ozbiljniji napad Partizana viđen je u trećem minutu, kada centaršut Alena Stevanovića sa desne strane nisu uspeli da iskoriste Brašanac i Božinov u kaznenom prostoru gostiju.

Novi atak Partizana u šestom minutu, akcija Božinova i Trujića, ali su se gosti odbranili.

Međutim, u 11. minutu uzvraća ekipa Čukaričkog preko Dragoljuba Srnića, koji se našao u stopostotnoj prilici pred golom Živkovića, ali lopta na kraju odlazi tik pored ststive. Ostaje 0-0!

Pet minuta kasnije pokušaj Brašanca na drugoj strani, ali njegov udarac zaustavlja golman gostiju Stevanović.

U 20. minutu igre, nova velika opasnost pred golom Partizana, oči u oči sa golmanom Živkovićem našao se Bojić, ali je čuvar mreže crno-belih izašao kao pobednik.

Partizan je zatim preneo težište igre na polovinu rivala, ali i dalje bez prave, velike prilike za vođstvo.

Ali, zato gosti u 35. minutu zasluženo stižu do vođstva - 0:1 u Humskoj
!

Bio je to evrogol Lukasa Pjasentina, štopera Čukaričkog, koji je iz slobodnog udarca sa oko trideset metara savladao Živkovića! Inače, Pjasentin je u 13. minutu ušao u igru umesto nekadašnjeg štopera Crvene zvezde Lija Adija, koji se požalio na povredu.

Do kraja prvog poluvremena, i Dragoljub Srnić je imao još jedan pokušaj, dok Partizanovi pokušaji nisu bili previše opasni po gol ''Brđana''.

Potpuno zasluženo vođstvo Čukaričkog posle prvih 45 minuta.

DRUGO POLUVREME

Dvostruku izmenu obavio je trener Partizana Zoran Milinković u poluvremenu. Umesto Trujića i Božinova, na terenu su Petar Grbić i Ivan Šaponjić.

I upravo su njih dvojica bili u centru pažnje na startu drugog poluvremena! Ivan Šaponjić je u 47. minutu iznudio jedanaesterac, ali Petar Grbić je sa bele tačke šutirao visoko iznad gola!

Ništa od izjednačenja
!

U 53. minutu novi pokušaj Bojića na drugoj strani, šutirao je sa dvadesetak metara, ali Živković brani.

Tri minuta kasnije Petar Grbić ne uspeva da prođe pored Boljevića po desnoj strani, nema nove opasnosti po gol Čukaričkog.

Pokušavaju domaći, ali se ''Brđani'' odlično brane i ne samo to, već su njihove prilike ponovo mnogo konkretnije. Tako je u 67. minutu Staniša Mandić šutirao sa nekih 15 metara, ali lopta odlazi preko gola.

Samo dva minuta kasnije, odličan pokušaj i Boljevića, koji snažno šutira sa dvadesetak metara, međutim i on je zamalo neprecizan.

Možda i poslednja nada da Partizan učini nešto više u ovoj utakmici je činjenica da je Čukarički od 72. minuta ostao sa igračem manje na terenu. Isključen je Tijago zbog parnih kartona! On je pao u kaznenom prostoru Partizana posle duela sa golmanom Živkovićem, a sudija Mažić je procenio da je fudbaler gostiju pokušao da simulira jedanaesterac.

A onda, 79. minut, novi penal na drugoj strani, opet nad Šaponjićem! Ovoga puta je Babović šutirao, ali lopta opet odlazi preko gola!