21:54
Izvor: Beta

Fudbaleri Radničkog iz Niša vezali su treću uzastopnu pobedu u Superligi, dok su ekipe Čukaričkog i Radnika iz Surdulice nastavile sa posrtanjem.

Beta/SašaĐorđević/Ev

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su danas u gostima ekipu Voždovca sa 4:1 u osmom kolu Superlige Srbije, dok je Napredak slavio protiv Čukaričkog sa 2:1.

Golove za Radnički, koji je upisao petu pobedu od početka sezone, postigli su Milan Pavkov u 33. i 54. minutu, Marko Mrkić u 69. i Lazar Arsić u 90. minutu. Jedini gol za Voždovac postigao je Nikola Lukić dva minuta pre kraja utakmice.

Čukarički je nastavio da niže loše rezultate na startu nove sezone, pošto je izgubio u Kruševcu od Napretka sa 1:2.

Strelci za Napredak bili su Slobodan Urošević u 13. i Marko Gobeljić u 41. minutu, dok je strelac jedinog gola za Čukarički bio Ismael Fofana u 58. minutu.

Ekipa s Banovog brda je ostala na samo jednoj pobedi i nalazi se na 15, pretposlednjem mestu na tabeli sa pet bodova. Na drugoj strani, Napredak je šesti sa 12 bodova.

Mladost je na svom terenu savladala Radnik iz Surdulice sa 2:0, dok su Metalac i Novi Pazar odigrali bez golova.

Fudbaleri Crvene zvezde su na svom stadionu pobedili Bačku sa 2:0 i tako zadržali prvo mesto na tabeli.

Spartak i Javor su ranije danas odigrali nerešeno 1:1.

Osmo kolo Superlige Srbije sutra zatvaraju Borac i Partizan.