SL - ''Lale'' procvetale sa Lalatom, OFK-ovo buđenje, Rad se izvukao!

subota 21.11.2015.
14:54

U prve tri utakmice subotnjeg programa Superlige najjači utisak je pobeda Vojvodine na debiju novog trenera Nenada Lalatovića. Voždovac nadoknadio minus od dva gola, pa izgubio, a Rad u Surdulici konačno prekinuo predugu seriju poraza.

Sportske.net

Tamo gde je stao sa čačanskim Borcem, Nenad Lalatović je nastavio i na klupi Vojvodine.

Novosadske ''Lale'' su danas prekinule niz od pet mečeva bez pobede u Superligi, zbog čega su pre ovog kola pali i na deveto mesto na tabeli.

Lalatovićev dolazak je očigledno dao žejeni rezultat, pa je Vojvodina danas kao gost slavila u Ivanjici sa 1-0, a gol odluke postigao je Siniša Babić u 24. minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Mirko Ivanić.

Za to vreme u Surdulici, Rad je bio na pragu novog poraza, ali je katastrofalna serija ''Građevinara'' ove jeseni, u finišu ipak prekinuta.

Meč je završen rezultatom 1-1, a ekipa Radnika povela je već u 15. minutu golom Stojanovića. Ipak, gosti iz Beograda u 87. minutu konačno stižu do izjednačenja i remija kojim su prekinuli niz poraza u domaćem šampionatu.

Najviše golova viđeno je u Beogradu
, gde je u malom gradskom derbiju OFK Beograd kao gost savladao ekipu Voždovca rezultatom 3-2.

Trijumf ''Romantičara'' najavili su Nikola Mikić u 26. i Pejović pet minuta kasnije, za vođstvo OFK-a od 2-0.

Ipak, nisu se predavali voždovački 'Zmajevi'', pa su u 37. minutu smanjili na 2-1, pogotkom štopera Miloša Mihajlova.

U nastavku, Obiora Odita je doneo izjednačenje domaćima u 71. minutu, a trenutak odluke dogodio se u samom finišu, u 88. minutu, kada je Komnen Andrić doneo velika tri boda OFK Beogradu u borbi za opstanak.