Izvor: Beta

Fudbaleri Javora zadržali su lidersku pozciju na tabeli Superlige pošto su u okviru 6. kola savladali OFK Beograd na domaćem terenu.

fkjavor.com
fkjavor.com

Superligaš iz Ivanjice nastavio je seriju dobrih rezultata pošto je na domaćem terenu savladao ekipu OFK Beograda sa 2:1 (2:0) u okviru 6. kola domaćeg šampionata.

Strelci za Javor protiv "Romantičara" bili su Husnidin Gafurov u šestom i Marko Docić u 34. minutu, dok je pogodak za goste postigao Mladen Sarajlin osam minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Petom pobedom na šest odigranih utakmica Javor je zadržao vodeću poziciju na tabeli Superlige, pa će kao lider, sa 15 osvojenih bodova, naredne nedelje gostovati Crvenoj zvezdi koja zauzima drugo mesto sa bodom manje od Ivanjičana.

Borac iz Čačka posle četiri kola imao je sve pobede, ali u poslednje tri utakmice zabeležio je samo bod.

Borac je danas u Lučanima igrao nerešeno 1:1 (0:1) sa ekipom Mladosti, iako je do 61. minuta vodio pogotkom Srđana Vujaklije. Deset minuta pre kraja utakmice domaći su golom Vladimira Golemića sa bele tačke stigli do boda.

U ostalim utakmicama šestog kola, Čukarički će od 19.00 dočekati Radnički, dok će u istom terminu Novi Pazar na svom terenu igrati protiv Spartaka.

Metalac i Voždovac su u subotu u Gornjem Milanovcu igrali nerešeno 1:1.

Utakmice Partizan - Rad i Jagodina - Vojvodina su odložene.