SL: Jagodina - Partizan (KRAJ)

nedelja 08.11.2015.
16:57

Poslednja utakmica 17. kola Superlige Srbije završena je remijem uz četiri postignuta gola pošto su fudbaleri Partizana sa igračem manje uspeli da nadomeste minus od dva pogotka.

Jagodina
- Đ. Nikolić, Martinović, Savković, Gašić, Filipović, Miladinović, Marić, Knežević (od 48' Ožegović), Kjeremeh, Popović (od 73' Jerković), U. Nikolić (od 80' Deletić)

Partizan - Kljajić, Vulićević, Ćirković, Fabrisio, Bandalovski, Jevtović (od 79' Šaponjić), Babović, Lukić (od 46' Ilić), Grbić, Stevanović (od 67' Ninković), Božinov

Počela je poslednja utakmica 17. kola Superlige Srbije u kojoj će se za bodove voditi Jagodina i aktuelni šampion Partizan.

Prvu priliku na utakmici beležimo u 3. minutu pred golom gostujućeg sastava. Dušan Martinović oprobao je udarac sa 18 metara ali je Filip Kljajić iz drugog pokušaja uspeo da ukroti loptu.

11' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Fudbaleri Jagodine stižu do vođstva preko  Uroša Nikolića koji je loptu ubacio u mrežu posle sjajne akcije po desnoj strani terena u kojoj su još učestvovali Kjeremeh i Popović.

Nesvakidašnja scena u 15. minutu utakmice. Pas je ušao na teren i dobra dva minuta redari su pokušavali da ga izbace ne bi li meč bio nastavljen. Uporna životinja dobrano je namučila goniče a ostaje da vidimo hoće li biti novog upada na teren.

Šampion Srbije deluje potpuno bezidejno a domaći su preko Aleksandra Filipovića imali dobru priliku da dupliraju prednost. Bivši omladinski reprezentativac šutirao je snažno sa velike udaljenosti ali tik preko prečke.

Pošto nisu uspeli da stvore nijednu kvalitetnu šansu posle 25 minuta igre napomenućemo da su fudbaleri Partizana uputili udarac u okvir gola preko Alena Stevanovića u 28. minutu koji je mladi Nikolić zaustavio bez problema.

Deset minuta pre kraja prvog dela igre Mile Savković uspeva da umakne Miroslavu Vulićeviću i da šutira tridesetak centimetara pored leve stative gola Filipa Kljajića.

Igra i odnos prema dresu koje fudbaleri Partizana prikazuju u prvom poluvremenu, blago rečeno, deluju sramotno! Potvrda ovoj tvrdnji, Petar Grbić dobija direktan crveni karton u 40. minutu!

Krilni fudbaler crno-belih izgubio je živce i laktovima "izudarao" Kneževića koji ga je povlačio sa leđa. Sudija je fudbalera Jagodine kaznio žutim kartonom, dok je Grbić poslat u svlačionicu.

44' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Četiri minuta bilo je dovoljno fudbalerima Jagodine da materijalizuju brojčanu prednost. Posle centaršuta sa leve strane terena Mladen Popović ostaje usamljen na petercu pa bez problema uspeva da pogodi mrežu nemoćnog Filipa Kljajića.

Posle drugog pogotka domaćeg tima navijači Partizana su počeli da lome stolice na južnoj tribini i da bacaju baklje ka terenu ali nije došlo do eskalacije nereda. Nakon poslednjeg zvižduka Nenada Đokića fudbaleri Partizana morali su kod navijača na raport.

DRUGO POLUVREME

Na početku drugog poluvremena Ljubinko Drulović pravi prvu promenu. Na terenu je kapiten Saša Ilić a u svlačionici je ostao Saša Lukić. Prinudnu promenu na startu drugog dela pravi i Miljojko Gošić. Igru je napustio povređeni Zoran Knežević a na terenu je Miloš Ožegović.

Primetno je da su fudbaleri Partizana krenuli nešto agresivnije na startu drugog poluvremena a to je rezultiralo dvema prilikama Stefana Babovića i Valerija Božinova koje svakako ne spadaju u red stopostotnih ali u datim okolnostima i njih moramo da pomenemo.

Konačno Partizan stiže do konkretne prilike za postizanje gola! U 62. minutu Saša Ilić spaja Bugarina Božinova sa golom ali napadač crno-belih uspeva da pogodi odlično postavljenog Đorđa Nikolića koji je izašao sa gol linije i skratio ugao.

Pokušaće strateg Partizana da trgne svoje izabranike novom promenom. Dvadesetak poslednjih minuta na terenu će provesti Nikola Ninković a igru je napustio Alen Stevanović.

Domaći od početka drugog dela igre odugovlače prečestim valjanjem po terenu a jedina dva pokušaja za Jagodinu u nastavku je imao Dušan Martinović.

74' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Vraća se Partizan u meč 15 minuta pre kraja i to samo zahvaljujući kukavičkoj igri domaće ekipe koja od prvog sudijskog zvižduka u nastavku brani svoj gol. Lošu intervenciju odbrane Jagodine iskoristio je Valerij Božinov koji glavom šutira i pogađa mrežu Đorđa Nikolića.

Potpuna opsada gola domaće ekipe u ovim momentima. Partizan je u jednom minutu tri puta opasno zapretio preko Lazara Ćirkovića i Valerija Božinova. Štoper Partizana je pogodio prečku, dok je udarac bugarskog napadača prvo zaustavio golman, a potom je lopta završila pored gola.

84' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Vraća se Partizan u život sa igračem manje! Stefan Babović je raspalio po lopti sa nekih 18 metara razdaljine od gola a lopta je imala čudnu putanju pa je posle propadanja završila u mreži! Imaćemo kulminaciju drame u poslednjih pet minuta!

Pošto su prokockali dva gola prednosti sa igračem više Jagodinci su krenuli ka golu Filipa Kljajića ali su u tri navrata propustili sjajne prilike što bi moglo skupo da ih košta.

U poslednjem minutu utakmice Nikola Ninković uspeva da se ušeta u šesnaesterac i da asistira Božinovu koji ne uspeva da ugura loptu u mrežu.

Neverovatno šta su sve fudbaleri Jagodine uspeli da promaše u nadoknadi vremena. Na kraju mogu da budu srećni što ih nije stigla kazna jer su propustili bezmalo pet, šest stopostotnih šansi.

Meč je završen rezultatom 2:2 pošto je Partizan uspeo da nadomesti zaostatak iako je više od 50 minuta imao igrača manje.