Fudbaleri Crvene zvezde upisali su treći ovosezonski trijumf u domaćem šampionatu pošto su u derbi susretu petog kola napravili preokret i savladali Čukarički.

Crvena zvezda
- Rajković, Petković, Pavićević, Jovanović, Ibanjez, Kovačević (od 82' Ristić), Grujić, Stojanović (od 64' Jović), Vered (od 51' Katai), Plavšić, Hugo Vijeira

Čukarički
- Stevanović, Stojković, Ostojić, Pjasentin, Ranđelović, D. Srnić, Regan (od 64' Janković), S. Srnić (od 80' Jovanović), Matić, Mandić, Pavlović (od 73' Bojić)

Prvo uzbuđenje na današnjem derbi susretu 5. kola Superlige beležimo u 9. minutu nakon napada koji je po levoj strani povukao novajlija u redovima Crvene zvezde Srđan Plavšić.

Doskorašnji član Spartaka vukao je loptu kraj leve aut linije, potom uputio pas ka Saši Stojanoviću koji sjajno sa golom spaja Idena Vereda ali Izraelac usled nešto lošijeg prijema lopte odlazi suviše u desno pa golman Nemanja Stevanović uspeva da mu uđe u šut i zaustavi udarac ka golu.

Fudbaleri Čukaričkog stižu do prednosti posle prve prave akcije na današnjem susretu. Gosti su matirali Crvenu zvezdu u tri poteza a akciju su izveli braća Srnić i omladinski reprezentativac Staniša Mandić.

19' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Loptu je sa polovine Čukaričkog na desni bok poslao Dragoljub Srnić, Staniša Mandić je prihvatio pas i uputio precizan centaršut u srce šesnaesterca gde je Slavoljub Srnić bio usamljen i nije mu bilo teško da loptu pošalje pod prečku za prednost "Brđana" od 0:1!

Gol možete pogledati OVDE!

Nakon vodećeg gola Čukaričkog usledilo je zatišje a onda su domaći deset minuta pre kraja prvog dela dva puta ugrozili gol Nemanje Stevanovića. Prvo je Hugo Vijeira lob udarcem pokušao da matira golmana Čuke, a onda je sa distance tukao Vered.

Odmah nakon te dve prilike usledila je kolosalna šansa za Igora Matića pred goloma Predraga Rajkovića ali "Brđani" ovoga puta nisu kaznili promašaje domaćih.

Sudija Danilo Grujić udaljio je u 35. minutu pomoćnika Vladana Milojevića koji je morao da napusti klubu i izađe sa terena.

Potencijalno opasnu situaciju za golmana Čukaričkog sprečio je Ranđelović intervencijom kojom je oduzeo loptu Idenu Veredu koji se stuštio ka golu Nemanje Stevanovića.

Gledamo dinamičan meč na stadionu "Rajko Mitić". Kapiten Čukaričkog Igor Matić imao je novu priliku za postizanje gola ali je sa desetak metara pogodio spoljni deo mreže.

Poslednju priliku u prvom delu igre domaći su imali nakon udarca Luisa Ibanjeza iz slobodnog udarca. Argentinac je dobro šutirao ali je lopta zakačila igrača u živom zidu i završila u korneru posle kojeg su gosti otklonili opasnost.

DRUGO POLUVREME

Na startu drugog dela igre sjajan kolorit na severnoj tribini koji je propraćen pesmom i porukama "Delija" koje su namenjene čelnicima kluba. Posle pet minuta igre Idan Vered napušta teren a u igru ulazi Aleksandar Katai.

Prvu priliku u drugom poluvremenu videli smo nakon prekida koji je izveo Igor Matić u 53. minutu a samo tri minuta kasnije na drugoj strani Luis Ibanjez postiže prvenac u crveno-belom dresu!

56' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Argentinac je sa 18 metara tukao  u donji desni ugao gola Nemanje Stevanovića koji je pogledom ispratio loptu iako je njegov posao bio da brani deo gola u koji je Luis Ibanjez šutirao. Crveno-beli stižu do izjednačenja!

Rasplamsala se sada borba na terenu, a domaći su na isteku sat vremena igre imali odličnu priliku da preokrenu rezultat. Korner je izveo Aleksandar Katai a štoper domaćih Savo Pavićević pogodio je prečku posle udarca glavom!

Nižu se šanse pred golom Čukaričkog! Za manje od 60 sekundi Luka Jović je dva puta spojio sa golom svoje saigrače ali je Marko Petković šutirao visoko preko gola, dok je Aleksandar Katai obišao golmana ali je pogodio spoljni deo mreže.

Pritisak koji Crvena zvezda vrši od momenta kada je postigla izjednačujući gol iznedrio je novu priliku za Aleksandra Kataija u 74. minutu. Lopta je ofanzivnom vezisti "sela" na levu nogu ali je šutirao visoko preko gola.

Osam minuta pre kraja Hugo Vijeira biva oboren u šesnaestercu a sudija Danilo Grujić opravdano pokazuje na belu tačku!

82' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Sigurnim udarcem u donji desni ugao gola Nemanje Stevanovića Argentinac Luis Ibanjez donosi prednost Crvenoj zvezdi! Zvezda je zaslužila ovaj preokret.

88' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

Nastavlja Luis Ibanjez da teroriše odbranu Čukaričkog. Fantastičnom loptom spojio je sa golom Aleksandra Kataija a ovaj koristi neodlučnog golmana Stevanovića pa lob udarcem stavlja tačku na trijumf crveno-belih!

Zaslužena pobeda Crvene zvezde. Tim Miodraga Božovića bio je mnogo bolji rival u drugom delu meča a Luis Ibanjez je izrastao u junaka susreta.