SL - Borcu derbi začelja, opet bez ''keca'' u Nišu, ''Zmaj'' Stojanović na vrhu Liste strelaca!

15:03

Ovog popodneva odigrana je većina mečeva poslednjeg jesenjeg kola Superlige.

Sportske.net

U popodnevnom superligaškom terminu danas su u centru pažnje bile ekipe iz ''donjeg doma''.

Derbi začelja u okviru 21. kola odigran je u Novom Pazaru, gde je ekipa Borca savladala domaćina sa 2:0 i prikovala ga za samo dno superligaške tabele.

Pobedu Čačanima doneo je Mihajlović, svojim golovima u 47. i 73. minutu meča.

Dvostruki strelac bio je i Jovan Stojanović, u pobedi Voždovca nad ekipom Mladosti iz Lučana.

''Zmajevi'' su slavili sa 2:1, a Stojanović se ovim golovima izjednačio na vrhu Liste strelaca Superlige, sa Patizanovim Brazilcem Leonardom. I jedan i drugi su postigli po deset golova, ali Brazilac večeras protiv Spartaka ima priliku da se opet izdvoji na liderskoj poziciji.

Stojanović je ''Zmajeve'' doveo u vođstvo u 20. minutu, izjednačio je Radivojević deset minuta kansije, a konačnih 2:1 fudbaler Voždovca je postavio u 74. minutu iz jedanaesterca.

Uspešna na svom terenu bila je i Bačka, koja je savladala Rad sa 2:0. Oba gola postignuta su već u prvih osam minuta igre. Macanović je pogodio u drugom, Bajić šest minuta kasnije, a ''Građevinari'' do kraja nisu imali odgovor.

Jedini remi u ovim mečevima viđen je u Nišu, gde je Radnički nastavio sa lošim rezultatima. Dugi niz bez pobede nastavljen je i u današnjem duelu sa Metalcem, koji je završen rezultatom 1:1.

Mitrović je doveo Nišlije u vođstvo u 12. minutu, a bod Milanovčanima doneo je Jovanović u 81.

Superligaški program nastavlja se od 16 časova, kada igraju Javor Matis i Napredak, odnosno Radnik i CRvena zvezda.

Dva sata kasnije na ''Karađorđu'' se sastaju Vojvodina i Čukarički.