SL - Beograđani silni, "Ćurani" se pomakli sa 'mrtve tačke'

Autor: Miloš Marković
sreda 12.08.2015.
19:09

Prve tri utakmice petog kola domaćeg šampionata odigrane su u terminu od 17 časova a pobede su ostvarile ekipe Rada i OFK Beograda, dok je Jagodina osvojila prvi bod u novoj sezoni na gostovanju Spartaku.

fkrad.rs/DarkoĐorđević

Peto kolo domaće Superlige otvoreno je mečevima na Banjici, Karaburmi i u Subotici gde su viđene dve pobede domaćih sastava i remi koji je Jagodini obezbedio prvi bod u novoj sezoni.

Najzanimljivija utakmica odigrana je na stadionu "Kralj Petar I" u Crnotravskoj gde je domaći Rad savladao lučansku Mladost rezultatom 4:2 (0:2) iako je na poluvremenu imao dva gola zaostatka.

Gosti iz Lučana sjajno su otvorili meč, postigli dva gola tokom prvih 45 minuta, ali je u nastavku usledio silovit odgovor "Građevinara". Nepunih 15 minuta igre u drugom delu bilo je dovoljno domaćinu da potpuno preokrene rezultat, a Nemanja Mihajlović je drugim golom u 89. minutu stavio tačku na trijumf Rada.

OFK Beograd je na Kraburmi upisao drugi ovosezonski trijumf i to u duelu sa novajlijom iz Surdulice. "Romantičari" su slavili rezultatom 3:0 (1:0) a golove su postigli Jovanović, Liščević i Subašić.

Remi bez golova viđen je na "Gradskom stadionu" u Subotici gde je Jagodina odolela domaćem Spartaku i tako stigla do prvog boda u novoj sezoni.