"Sevale" golčine, Srbija pobedila Robijev Azerbejdžan!

nedelja 07.06.2015.
18:48

Reprezentacija Srbije 13. juna igra verovatno najbitniju utakmicu u ovim kvalifikacijama, a danas je imala sjajnu uvertiru.

Beta/Branislav Božić

Srbija je savladala Azerbejdžan rezultatom 4:1 (1:1), prava uvertira pred meč sa Danskom koji može da odluči o plasmanu u Francusku.

Naši reprezentativci krenuli su odlučnije ka golu Azerbejdžana, odmah se videlo da će Srbija biti ta koja će diktirati tempo danas , dok je Azerbejdžan svoje šanse čekao iz kontre i prekida.

Radovan Ćurčić je danas dao šansu debitantu Filipu Kostiću nakon sjajnih partija u dresu Štutgarta, a on ju je u potpunosti iskoristio. Njegova upornost i prodornost su dolazili do izražaja, videćemo hoće li se selektor odlučiti da mu pruži priliku i u Kopenhagenu.

Prvi gol videli smo u desetom minutu. Aleksandar Kolarov je izveo korner, najviše je skočio Branislav Ivanović i bez problema savladao protivničkog golmana.

Imali smo još par prilika do kraja poluvremena, ali Zoran Tošić iz dva puta nije uspevao da savlada golmana Agajeva.

Ipak, igrao se 39. minut kada smo jedini put poklekli danas. Bio je to sjajan udarac nazarova, Željko Brkić nije imao šanse - 1:1.

U drugom poluvremenu je sve došlo na svoje mesto, Srbija je zaigrala još odlučnije, a Adem Ljajić je sjajnim udarcem sa 20-ak metara savladao Agajeva u 55. minutu.

Ćurčić je pružio priliku Đuričiću, Markoviću i Petroviću nakon tog gola, a samo osam minuta kasnije videli smo još jedan u mreži ekipe Roberta Prosinečkog.

Ponovo korner, nakon skoka Nastasića lopta se odbila do Maksimovića koji je odlaže Banetu Ivanoviću. Dalji razvoj situacije znate, 3:1 za Srbiju.

Škuletić je dobio priliku, baš kao i Nenad Tomović, a Srbija je došla i do 4. gola na kraju utakmice.

Lazar Marković je sjajno izbacio jednog igrača, izborio se za šut sa distance, opalio po lopti i doneo Srbiji i 4. gol.

Dakle, sasvim zasluženo, Srbija je pobedila Azerbejdžan sa 4:1.

Pogledajte u nastavku sve golove sa ovog meča.

Banetov gol za 1:0 protiv Azerbejdžana

Posted by Јелен Супер Лига on недеља 7. јун 2015.

Dimitrij Nazarov izjednačio na 1:1! Strašan gol!