Sećate se ONOG Bajkovog kiksa? Juče se isto desilo i bivšem golmanu Voše!

11:25

Odlična partija ostala u senci neverovatnog kiksa, ništa od velikog iznenađenja!

fkvojvodina.rs

U 21. kolu šampionata Belgije, sinoć su snage odmerile ekipe vodećeg Briža i poslednjeplasiranog Muskrona.

Domaćin je, naravno, bio apsolutni favorit, ali su gosti poveli golom Nkake u osmom minutu i to vođstvo zadržali sve do 61. minuta, kada je Briž na nesvakidašnji način došao do izjednačenja.

Domaći su iznudili slobodan udarac na više od 30 metara od gola Muskrona, koji je čuvao bivši golman Vojvodine Matej Delač, a iako je Van Rijn poslao loptu u golmanov ugao, Delač nije uspeo da je uhvati i ona je završila u mreži - 1:1.

Samo sedam minuta kasnije, domaći su došli do preokreta, golom Fosena za konačnih 2:1.

Inače, i Delač i Muskron, za koji su nastupili i naši internacionalci Gulan, Mulić i Stojanović, ostavili su odličan utisak do pomenutog kiksa, pa je njihova žal za boljim rezultatom sada još veća.

''Mislio sam da sam dobro postavljen, znao sam gde će Van Rijn šutirati. Vrlo je frustrirajuće kad ovako izgubite, jer na terenu se nije videla razlika između prve i poslednjeplasirane ekipe'', izjavio je Delač posle utakmice.

A ako ste zaboravili kako se sličan kiks dogodio i Bobanu Bajkoviću, tadašnjem golmanu Crvene zvezde na gostovanju u Jagodini, podsetite se u prilogu.