Šaranov spustio roletnu, Partizan trilingom do finala Kupa!

sreda 20.04.2016.
18:24

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale nacionalnog Kupa Srbije pošto su u revanš susretu polufinala savladali subotički Spartak rezultatom 3:0, ali je značajnu ulogu u pobedi odigrao golman Bojan Šaranov.

partizan.rs/MiroslavTodorović

Aktuelni šampion Srbije obezbedio je plasman u finale nacionalnog Kupa nakon trijumfa koji je u sredu ostvario nad Spartakom u revanš susretu polufinala.

Partizan je na "Gradskom stadionu" u Subotici slavio rezultatom 3:0 (1:0) pa su se ukupnim rezultatom 3:0 plasirali u finale najmasovnijeg takmičenja.

Golove sa današnje utakmice pogledajte OVDE!

Spartak: Mirković, Jočić, Kovačević, Mrkela (od 46' Torbica), Milošević, Milić (od 63' Novaković), Šljivić (od 77' Makarić), Ilić, Farkaš,  Mudrinski, Tomić

Partizan
: Šaranov, Bandalovski, Jovanović, Gogua (od 46' Stevanović), Bogosavac, Brašanac, Kosović, Ilić (od 89' Lukić), Mihajlović, Stevanović, Božinov (od 63' Vlahović)

Ljubitelji fudbala koji su došli na revanš susret polufinala Kupa u Subotici nisu zauzeli svoja mesta na tribinama, a gosti iz Beograda već su stigli do prednosti.

Od prvog sudijskog zvižduka do vodećeg gola Partizana prošlo je samo 82 sekunde, a strelac pogotka za crno-bele bio je Nemanja Mihajlović posle sjajne akcije po desnoj strani.

Odbrana Spartaka lako je ispala posle duplog pasa Ivana Bandalovskog i Alena Stevanovića, pa je Bugarin ušao u šesnaesterac i preciznim pasom na ivicu peterca pronašao Mihajlovića koji sprovodi loptu u mrežu za vođstvo Partizana od 1:0.

Osim gola kojim su crno-beli stigli do prednosti u drugom minutu utakmice, do odlaska na odmor praktično da se nije dogodilo ništa vredno pomena.

Spartak je u 33. minutu propustio priliku da ugrozi gol Bojana Šaranova pošto je Nemanja Milić u poslednjem momentu dao predug for i omogućio golmanu Partizana da mu uđe u šut i prvi stigne do lopte.

Drugo poluvreme bilo je mnogo sadržajnije u odnosu na prvi deo susreta, a apsolutni junak tog dela meča bio je golman Partizana Bojan Šaranov koji je u periodu od 68. do 72. minuta sa tri bravurozne intervencije sprečio domaće da stignu do golova i potpunog preokreta.

Spartak je do prve prilike u nastavku stigao u 66. minutu posle greške rezerviste Miladina Stevanovića koji je želeo da vrati loptu glavom golmanu Šaranovu a pritom nije primetio igrača domaćeg tima koji je presekao pas ali je šutirao pravo u Partizanovog čuvara mreže.

Bila je to prva u nizu intervencija Partizanovog golmana koji u 68. i 72. minutu sa dve maestralne parade sprečava Stefana Ilića i Slobodana Novakovića da preokrenu rezultat.

Nakon što je Šaranov osujetio nalete domaćih i bacio ih u nevericu usledio je nalet Partizana i stavljanje tačke na dvomeč sa Spartakom, odnosno overavanje plasmana u finale nacionalnog Kupa.

Treba reći da su domaći igrali sa desetoricom od 80. minuta pošto je Ognjen Mudrinski dobio drugi žuti i crveni karton.

U poslednjih deset minuta utakmice Partizan preko Dušana Vlahovića i Ivana Bandalovskog stiže do drugog i trećeg gola pa sa ubedljivih 3:0 overava plasman u finale nacionalnog Kupa drugu godinu za redom.

Protivnik Partizana u finalu Kupa biće bolji tim iz dvomeča Borca i Javor Matisa.