Šaponjić opet rešetao, ''Orlići'' poraženi

utorak 13.10.2015.
17:22

Omladinska U19 reprezentacija Srbije porazom je završila takmičenje na kvalifikacionom turniru u Estoniji, ali je i pored toga izborila plasman u narednu fazu takmičenja.

fifa.com
fifa.com

Posle veoma ubedljivih trijumfa nad domaćom Estonijom (5-0) i Jermenijom (4-0), srpski ''Orlići'' su danas u poslednjem, trećem kolu prvog kvalifikacionog turnira za plasman na Evropsko prvenstvo poraženi od vršnjaka iz Češke rezultatom 4-2.

Česi su rano stekli dva gola prednosti, i to pogocima Klime u 15. i 19. minutu iz jedanaesterca, ali je onda glavnu ulogu na terenu preuzeo naš napadač Ivan Šaponjić.

On je najpre u 36. minutu prepolovio vođstvo rivala, da bi već u drugom minutu drugog poluvremena izjednačio na 2-2.

Sa ova dva pogotka, Šaponjić je stigao do ukupno pet golova u tri odigrana meča na ovom turniru i tako postao naš najefikasniji igrač, ispred Luke Jovića, koji se četiri puta upisao u strelce.

Šaponjićeve golove možete da vidite OVDE.

Ipak, ostatak meča pripao je rivalu, koji je najpre preko Ladre u 63. minutu ponovo došao u vođstvo, a dvadeset minuta kasnije Kuhta je postavio konačnih 4-2.

Češka i Srbija su se kao dve prvoplasirane reprezentacije plasirale u drugi krug kvalifikacija za EP, a tabela kvalifikacione Grupe 12 izgleda ovako:

Češka 9, Srbija 6, Estonija 3, Jermenija 0 bodova.