Šaponjić: "Gol koji se ne zaboravlja"

sreda 10.06.2015.
12:07
Izvor: Sportske.net, fss.rs

Strelac pogotka koji je omladinskoj reprezentaciji Srbije doneo produžetke u duelu sa Mađarskom izjavio je da je imao osećaj da će pogoditi protivničku mrežu i da gol koji je dao neće nikada zaboraviti.

fifa.com
fifa.com

Napadaču Partizana Ivanu Šaponjiću u sredu je pao veliki kamen sa srca nakon gola koji je u 91. minutu duela sa Mađarskom obezbedio omladinskoj reprezentaciji Srbije da se kroz produžetke izbori za plasman u četvrtfinale Mundijalita.

Mladi fudbaler u igru je ušao u 58. minutu a izjednačujući pogodak za Srbiju postigao je u prvom minutu nadoknade regularnog toka susreta.

"Imao sam dobar osećaj kad sam ulazio u igru, verovao sam da mogu postići pogodak, koji čekam već neko vreme. Ovo je gol moje i naše velike radosti, sigurno ga nikada neću zaboraviti" rekao je Ivan Šaponjić nakon meča.

Srbija je do plasmana u četvrtfinale Mundijalita stigla nakon produžetaka i autogola koji je rival postigao u 118. minutu susreta.

"Zaslužili smo da se radujemo, bolji smo tim od Mađara, međutim u jednoj utakmici je uvek sve moguće. Oni su igrali najbolje kako umeju, bili su na korak od pobede, ali sreća je bila na našoj strani" dodao je Šaponjić.

Narednu utakmicu na planetarnoj smotri Srbija igra 14. juna od 06:30 protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država a Ivan Šaponjić veruje da "Orlići" imaju veliku šansu da se domognu same završnice šampionata.

"Ovo je mnogo bitna pobeda, sada imamo ispred sebe veliku šansu" zaključio je Šaponjić.