Autor: Beta Beta
nedelja 26.04.2015.
18:51
Izvor: Beta

Golom Ivice Jovanovića sa bele tačke OFK Beograd je savladao Rad u malom gradskom derbiju na Karaburmi, kojim je ujedno stavljena tačka na 24. kolo Jelen Superlige.

ofkbeograd.co.rs

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su danas na "Omladinskom stadionu" ekipu Rada sa 1:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 24. kola Superlige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je Ivica Jovanović u 16. minutu iz jedanaesterca.

Minut ranije Nikola Maraš je u svom kaznenom prostoru igrao rukom nakon kornera koji je s leve strane izveo Saša Zdjelar, pa je glavni arbitar Majo Vujović dosudio jedanaesterac.

OFK Beograd je mogao da dođe i do ubedljivije pobede, ali nekoliko prilika pred golom Borisa Radunovića nisu realizovali fudbaleri domaće ekipe.

Najbolje prilike na utakmici imao je Jovanović, ali su njegovi udarci u 32. i 53. minutu završili malo pored gola.

OFK Beograd je ovim trijumfom pretekao Rad na šestom mestu na tabeli Superlige, pošto sada ima 35 bodova, jedan više od svog današnjeg rivala, koji je sedmi.

"Građevinarima" je ovo bio tek treći poraz u prolećnom delu sezone pošto su pre OFK Beograda kapitulirali još pred Partizanom i Čukaričkim.