Rezervisti se nameću Lalatoviću, ''makazice'' Despotovića

ponedeljak 25.08.2014.
22:59

Kao i posle svakog prvenstvenog kola, trener Crvene zvezde praktikuje da u prijateljskim mečevima ukaže priliku igračima koji u prethodnom prvenstvenom meču nisu bili u prvom planu.

Beta/Branislav Božić

Tako je bilo i u ponedeljak, kada je kombinovani tim Crvene zvezde savladao ekipu Kolubare iz Lazarevca rezultatom 2-0.

U utakmici bez mnogo prilika, njlepši potez izveo je Đorđe Despotović u 18. minutu, kada je na efektan način, makazicama, savladao protivničkog golmana posle asistencije Gavrića, za vođstvo Beograđana od 1-0.

Imao je Despotović još jedan zapažen pokušaj u 35. minutu, tada je pokušao volej udarcem, ali je ovog puta lopta završila pored gola.

Zvezdinu pobedu je potvrdio Luka Jović u 59. minutu, koji je realizovao asistenciju sve zapaženijeg novajlije Mbođa, za konačnih 2-0.

Imao je Jović još prilika do kraja utaknice, ali se rezultat nije više menjao.

Crvena zvezda je nastupila u sledećem sastavu: Kahriman, P. Đorđević, Planić, Jovanović, Antić, Gogić, Karaklajić, Bosančić, Avramovski, Gavrić, Despotović.

Igrali su još: Trkulja, Jović, N. Đorđević, S. Đorđević, Ristić, Čikić, Mbođ, Grujić, Jokić.