Rendulić presudio Mađarima

utorak 31.01.2017.
15:49

Aktuelni šampion Srbije upisao je novu pobedu u sklopu priprema za drugi deo sezone, a jedini gol na meču sa Šopronom postigao je štoper Zoran Rendulić.

Beta/BranislavBožić/Ev

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su u utorak prvi kontrolni meč u sklopu priprema za prolećni deo sezone koje obavljaju na Kipru, a protivnik im je bio mađarski drugoligaš Šopron.

Šampion Srbije upisao je pobedu rezultatom 1:0 (0:0) a strela jedinog gola na utakmici bio je štoper Zoran Rendulić početkom drugog poluvremena.

Crveno-beli su od samog starta preuzeli kontrolu nad igrom ali se mora reći da je inicijativa koju su imali bila prilično jalova, izuzev dve, tri situacije u kojima je Petar Orlandić imao solidne prilike za postizanje gola.

Mađarski sastav je gol Nemanje Supića ugrozio nakon pola časa igre ali je udarac sa nekih desetak metara išao pravo u golmana Crvene zvezde koji je dobro reagovao.

Jedini pogodak na meču pao je u trećem minutu drugog poluvremena. Štoper Crvene zvezde Zoran Rendulić iskoristio je centaršut sa leve strane i loptu smestio u mrežu.

Ispostavilo se da je Rendulić postavio konačan rezultat današnjeg susreta, a trener Miodrag Božović je u drugom poluvremenu dao priliku trojici mlađih igrača.

Crvena zvezda: Supić, Milošević, Rendulić, Frimpong, Ristić, Račić, An. Luković, Adžić, Senić, Vujaklija, Orlandić;

Igrali su još: Vanja Vučićević, Lazar Romanić i Veljko Nikolić.

Narednu utakmicu na Kipru crveno-beli će odigrati 2. februara od 14 časova protiv rumunskog drugoligaša Olimpije.