Razigrana Zvezda može i bez ''Delija''!

nedelja 03.05.2015.
19:03

Pred praznim tribinama svog stadiona, Crvena zvezda danas savladala ekipu Rada u utakmici 26. kola Jelen Superlige i tako zadržala nadu da bi zaostatak za vodećim Partizanom mogao da se smanji.

crvenazvezdafk.com

Nova pobeda Crvene zvezde, druga uzastopna posle remija u ''večitom derbiju''. Ekipa Nenada Lalatovića danas je na svom terenu savladala Rad sa 2-0 i, bar na par sati, smanjila prednost Partizana na čelu tabele, na dva poena razlike.

''Građevinari'' su odlično ušli u meč, posle samo 40 sekundi su uspeli da stvore stopostotnu priliku, preko Mihajlovića, koji je zahvaljujući maestralnom proigravanju Miloševića, izbio sam ispred golmana Rajkovića, ali je stativa spasila Zvezdinu mrežu.

Zvezdu to nije poremetilo, brzo je uspostavila svoju inicijativu i već u 12. minutu uspela da povede. Petar Orlandić, koji je iz startne postave istisnuo Parkera, ponovo je postigao gol, posle prošlog kola i meča sa Donjim Sremom.

Ovog puta, sjajno ga je proigrao Katai, a visoki napadač Zvezde je iskosa sa desne strane precizno šutirao u suprotni ugao - 1:0.

Zvezda je nastavila sa napadima i ofanzivom, i ona je dala novi rezultat samo četiri minuta kasnije. Ponovo je Katai bio u ulozi asistenta, sada je proigrao Luku Jovića na levoj strani kaznenog prostora, a mladi prvotimac Zvezde je, baš kao i Orlandić, svoju priliku na najbolji način realizovao - 2:0.

Posle toga, Zvezdi je bilo mnogo lakše da kontroliše dešavanja na terenu.

U nastavku meča je bilo još prilika za crveno-bele, njihova pobeda je mogla da bude i ubedljivija, da su svoje prilike realizovali Jović, Lazović, Katai, ali ni ''Građevinari'' nisu bili baš bezopasni. Ponovo su pretili i Mihajlović i Rodić u par navrata, ali je Rajković ostao nesavladan.

Golove možete da vidite OVDE.

Crvena zvezda: Rajković – Cvetković (Petković od 86.), Pavićević, Jovanović (Mbođ od 81.), Anđelković – Grujić – Lazović, Ristić, Katai – Jović, Orlandić (Avramovski od 62.).