Rad bolji od Voše u prijateljskom meču

Autor: Milovan Longinov
subota 08.10.2016.
17:56

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Rada rezultatom 1:0 (1:0), u prijateljskom meču odigranom u Beogradu.

fkrad.rs/Darko Đorđević

Utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca, a strelac jedinog gola bio je Bates u 24. minutu.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Rad: Dejanović (Filipović) – Vico (od 46. Jovanović), Obradović (od 46. Ljubinković), Šipčić (od 46. Marković), Bates (od 46. Petrović) – Drinčić (od 46. Stanojević), Veselinović (od 46. Krstić), Denić (od 46. Rusmir), Mladenović (od 46. Dabić, od 58. Šipčić) – Petković (od 46. Lutovac), Đenić (od 46. Lončar).

Vojvodina: Perić (od 46. Ilić) – Lakićević (od 46. Aksentijević), Kovačević, Puškarić, Antić (od 46. Bureković) – Maksimović (od 46. Vukasović) – Malbašić (od 46. Gavrić), Meleg (od 46. Babić), Paločević (od 46. Zličić), Trujić (od 46. Knežević) – Trifunović (od 60. Ašćerić).

Jedini pogodak na meču viđen je u 24. minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Drinčić. U šesnaestercu Vojvodine, najbolje se snašao Bates i sa pet-šest metara samo prosledio loptu u mrežu.

Do kraja utakmice, Vojvodina je imala nekoliko prilika za izjednačenje preko Puškarića i u dva navrata je probao Ašćerić, ali promene rezultata nije bilo.

Rad je takođe imao prilike da dođe do ubedljvije pobede, ali je na golu Vojvodine bio sjajni mladi golman Marko Ilić.